Televizijos ekranuose – dar vienas Erkiulis Puaro
Joh­nas Mal­ko­vi­chius taps le­gen­di­niu Er­kiu­liu Pua­ro nau­ja­me BBC mi­ni­se­ria­le „Žmog­žu­dys­tės pa­gal abė­cė­lę“.

Dar vieną ekranizaciją pagal to paties pavadinimo Agathos Christie kūrinį, parašytą 1936 metais, televizijos ekranuose realizuoja scenarijaus autorė Sarah Phelps, jau sukūrusi pagal šios detektyvų autorės romanus du scenarijus britų serialams: „Ir nieko neliko“ 2015 metais (pagal 1939 metų romaną „Dešimt negriukų“) bei „Išbandymas nekaltumu“ 2018 metais (pagal to paties pavadinimo 1957 metų romaną).

Tirti painias žmogžudystes J. Malkovichiui talkins Rupertas Grintas – jis vaidins policijos inspektorių.

Trijų valandų trukmės detektyvas pradedamas filmuoti birželį. Filmo veiksmas vyksta praėjusio amžiaus ketvirtąjį dešimtmetį Didžiojoje Britanijoje, kai šalis buvo pavojingai susiskaldžiusi ir joje stiprėjo įtarumas bei neapykanta. Serijinis žudikas susidoroja su savo aukomis, pasirinkdamas jas pagal abėcėlę. Prieš kiekvieną nusikaltimą jis praneša E. Puaro, kur ir kada bus įvykdyta žmogžudystė, ir palieka ten britų geležinkelio informacinę knygą, kuri vadinasi „ABC Railway Guide“. Tačiau seklys ir policija visuomet atvyksta per vėlai. E. Puaro teks smarkiai padirbėti savo pilkosiomis ląstelėmis, kad piktadarys neįvykdytų visų 26 žmogžudysčių – tiek raidžių yra anglų abėcėlėje.

Jamesas Prichardas, vadovaujantis „Agatha Christie Limited“ sako, kad „Žmogžudystės pagal abėcėlę“ yra vienas labiausiai nerimą keliančių jo prosenelės pasakojimų, o E. Puaro yra vienas labiausiai intriguojančių veikėjų. Jis tikisi, kad J. Malkovichius praturtins šį personažą savo unikaliu požiūriu.

Pasak S. Phelps, tai žiauri istorija, kupina smurto ir melo, o jos centre – vienas žinomiausių ir garsiausių veikėjų detektyvų žanre. „Mes visi manome pažįstą E. Puaro, bet ar tikrai?“ – intriguoja scenarijaus autorė.