Tamsūs darbeliai naktį
Par­vil­kęs na­mo nu­gvelb­tus kai­my­nės apa­ti­nius ka­ti­nas įplies­kė bai­sius įta­ri­mus ir su­pyk­dė po­re­lę. Ta­čiau įsi­my­lė­jė­liai ne­iš­sis­ky­rė, o ka­ti­nas to­liau va­gia.

Ouklende gyvenantis Edas Williamsas susipyko su savo mergina, kai ši aptiko jų lovoje moteriškas kelnaites, o paskui prie įėjimo iš kiemo – besivoliojančią liemenėlę. Iš pradžių vyrukas niekaip negalėjo paaiškinti situacijos, o jo mylimoji buvo ne juokais įskaudinta.

Tik tuomet, kai įsitikino, kad jo katinas Mo vagia kaimynų drabužius, Naujosios Zelandijos gyventojas galėjo įrodyti savo merginai, kad nebuvo jai neištikimas. „Mes tik po dviejų savaičių, pamatę, kaip mūsų katinas per kelią velka dantyse marškinėlius, supratome, jog kaltininkas buvo jis“, – pasakojo E. Williamsas.

Anksčiau jis nebuvo pastebėjęs savo augintinio nusikaltėliškų polinkių, nes vogti katinas traukdavo tik naktimis. Dabar E. Williamsas jau žino – per savaitę katinas nuneša po 30–40 įvairiausių drabužių: moteriškų ir vyriškų baltinių, marškinėlių, kojinių. Vyrukui nuolat tenka grąžinti šiuos daiktus kaimynams, bet, laimei, už šias išdaigas jie ant katino nepyksta.

Gali būti, jog kleptomanija apskritai būdinga katinams. Mat Australijoje irgi žinoma apie katę, vardu Nindzė, kuri tiek vogė iš kaimynų, kad jos šeimininkė turėjo atidaryti feisbuke specialų puslapį, per kurį ieškojo vogtų daiktų savininkų.

Kalifornijoje (JAV) gyvenantis Dastis per trejus metus pavogė daugiau kaip 600 daiktų, tarp jų – porą batų. Šį grobį jis parvilko per du kartus.