Susirūpino dėl saugumo Pompėjuose
79 mū­sų eros me­tais per Ve­zu­vi­jaus ug­ni­kal­nio iš­si­ver­ži­mą su­nai­kin­tas Pom­pė­jų mies­tas ne­pa­liau­ja­mai trau­kia dau­gy­bę smal­suo­lių. Ne­tru­kus no­rin­tie­ji pa­tek­ti į šią is­to­ri­nę vie­tą tu­rės pa­si­sem­ti dar dau­giau kan­try­bės, mat teks ne tik at­sto­vė­ti ei­lę prie ka­sų, bet ir pe­rei­ti sau­gu­mo pa­ti­kras.

Pompėjų archeologinio parko direktorius Massimo Osanna naujienų agentūrai ANSA pasakojo, kad terorizmo grėsmė verčia susirūpinti dėl saugumo ir pagalvoti apie ginkluotą apsaugą, vaizdo stebėjimo kameras, metalo detektorius ar net kariškius, kurie jau yra dislokuoti daugelyje garsių Italijos vietų. Šiuo metu pareigūnai aptarinėja šias priemones ir sprendžia, kaip lankytojams sukelti kuo mažiau nepatogumų. Tikėtina, kad pirmieji saugumo stiprinimo etapai prasidės vasaros pabaigoje.

Pasak M. Osannos, viso to reikia siekiant apsaugoti ne tik parko svečius, bet ir svarbius objektus. Šioje vietovėje vyksta intensyvūs kasinėjimo darbai. Štai gegužės pabaigoje archeologai rado senovės Pompėjų gyventojo kaukolę, leidžiančią geriau suprasti, kaip žmonės mėgino pabėgti nuo pražūties. Direktorius sakė, kad visai teritorijai nuodugniai ištirti gali prireikti ne vieno 100 metų.

Pompėjai buvo užmiršti iki XVIII amžiaus, kai tyrinėtojai po 8 metrų pelenų sluoksniu atrado palaidotą miestą. Ši vieta atskleidė, kaip gyveno to laikotarpio žmonės. Atrasta daugybė namų, išpuoštų tapyba ir skulptūromis. Ant sienų dar išliko piešinių ir užrašų. 1997 metais Pompėjai buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pernai šį įspūdingą archeologinį parką aplankė daugiau kaip 3,5 mln. turistų.