Sultonas pamišęs dėl Flinstounų
Vie­nas Ma­lai­zi­jos su­lto­nas ga­vo do­va­nų Flins­tou­nų au­to­mo­bi­lio ko­pi­ją, bet tai – mo­der­ni ver­si­ja, tu­rin­ti va­rik­lį, tad ka­ra­liš­kų­jų ko­jų ne­var­gins.

Džohoro sultonui Ibrahimui Sultanui Iskandarui, vienam įtakingiausių ir turtingiausių Malaizijos valstijų valdytojų, Fredo Flinstouno automobilio iš klasika tapusio animacinio filmo kopiją įteikė kitas aukšto rango karališkasis asmuo.

„Flinstounai“ – sultono mėgstamiausias animacinis filmas. Jam padovanotas automobilis yra tiksli „originalo“ kopija, su medį primenančia apdaila šonuose, akmenį primenančia ratų apdaila ir medžiaginiu stogu. Mašina užims garbingą vietą sultono name Mersingo mieste pietinėje pakrantėje. Šį namą jis pastatė įkvėptas to paties 7-ojo dešimtmečio animacinio filmo.

Sultono „Facebook“ paskyroje atsirado užrašas: „Jaba-daba-du“. Šia Fredo Flinstouno fraze buvo paskelbta apie Pahango valstijos sosto įpėdinio dovanos pristatymą.

Animacijos studijos „Hanna-Barbera“ seriale mediniai ir akmeniniai automobiliai varomi vairuotojų kojomis, bet sultonui padovanota „veikianti versija“. Automobilis turi variklį, todėl, kaip skelbiama feisbuko žinutėje, „vairuotojui ir keleiviui nereikės darbuotis kojomis“. Kaip sakė sultono atstovas, tai – pavėluota gimtadienio dovana, nes sultonas ją švenčia lapkričio mėnesį.

Džohoro sultonas turi eklektišką automobilių kolekciją, kurioje yra ne vienas „Rolls-Royce“ ir vintažinis triratis. Pernai didžiūnas ir jo šeima triračiais automobiliais važinėjo po Džohoro valstiją susitikti su pavaldiniais.

Džohorui ir dar aštuonioms Malaizijos valstijoms vis dar vadovauja islamiškos karališkosios šeimos. Šalyje, kurioje gyventojų daugumą sudaro musulmonai, egzistuoja unikali tvarka, pagal kurią nacionalinė karūna kas penkerius metus pereina vis kitam valdytojui.