Specialios programėlės depresinei nuotaikai įveikti
Vis dau­giau žmo­nių pa­sau­ly­je ken­čiant nuo psi­chi­kos su­tri­ki­mų dau­gė­ja emo­ci­nei bū­se­nai pa­ge­rin­ti skir­tų mo­bi­lių­jų prog­ra­mė­lių. Štai ke­le­tas jų, ku­rios par­em­tos įvai­riais psi­chi­kos svei­ka­tos ge­ri­ni­mo me­to­dais, įskai­tant me­di­ta­ci­ją, hip­no­zę, kog­ni­ty­vi­nę el­ge­sio te­ra­pi­ją ir kt.

„Calm“

„Calm“ buvo įvardinta kaip geriausia „Apple“ programėlė 2017-aisias. Ji skirta sumažinti nerimą, pagerinti miegą ir padėti jaustis laimingesniam. Programėlė susitelkia į keturias pagrindines meditacijos, kvėpavimo, miego ir atsipalaidavimo sritis. Galima meditacijos trukmė – 3–25 minutės. Programėlė puikiai tinka naujokams, pirmą kartą išbandantiems meditaciją, tačiau siūlomos programos ir labiau pažengusiems vartotojams.

„Headspace“

Šioje programėlėje naudojamos dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) ir meditacijos technikos, yra šimtai teminių užsiėmimų, padėsiančių sukurti sveikesnius santykius, rasti vietą nusiraminti, sumažinti stresą. Teigiama, kad programėlė turėtų pagerinti dėmesio koncentraciją ir atmintį.

„Moodpath“

Tai programėlė-kišeninė „draugė“ psichikos sveikatai sekti. „Moodpath“ užduoda kasdienius klausimus siekiant įvertinti žmogaus būseną ir depresijos simptomus. Atrankos proceso būdu siekiama padidinti žmogaus supratimą apie mintis, emocijas ir jausmus. Po dviejų savaičių programa sukuria elektroninį dokumentą, kurio duomenis vėliau galima aptarti su sveikatos priežiūros specialistu. Daugiau nei 150 vaizdo įrašų ir psichologinių užduočių gali padėti įsivertinti savo nuotaiką ir stiprinti psichinę sveikatą.

„Pacifica“

Ši programėlė suteikia įrankių komplektą, kuris skirtas kasdienio streso ir nerimo šalinimui, taip pat – itin palaikančią bendraminčių draugiją. „Pacifica“ padeda pertraukti netinkamo mąstymo, jausmų ir elgesio ciklus naudojant tokius metodus kaip kognityvinio elgesio terapija, dėmesingo įsisamoninimo meditacija, nuotaikos stebėjimas ir atsipalaidavimas. Programėlė siūlo garsines pamokas ir pratimus.

„7 Cups“

Jei jaučiatės vienišas, liūdnas, susirūpinęs, ši programėlė kaip tik jums. Ji suteikia galimybę gauti interaktyvią terapiją internetu ir emocinį palaikymą. Daugiau nei 160 tūkst. apmokytų klausytojų ir licencijuotų terapeutų gali suteikti pagalbą kiaurą parą. Klausytoją galima pasirinkti pagal jo patirtį ir specializaciją, pavyzdžiui, – patyčios, panikos priepuoliai, valgymo sutrikimai ir kt.