Šokio ant stalo parlamentarei Levutei Staniuvienei nepakako
Sei­mo na­rė „vals­tie­tė“, Švie­ti­mo ir moks­lo ko­mi­te­to na­rė ir bu­vu­si pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­ja Le­vu­tė Sta­niu­vie­nė sa­vo „Fa­ce­book“ pa­sky­ro­je pa­si­da­li­jo ga­na įžei­džiu ei­lė­raš­čiu, ku­ria­me kal­ba­ma apie pra­ėju­sią sa­vai­tę prie Sei­mo su­reng­tą pro­tes­tą „Mes kal­ti­nam!“.

Eilėraštyje mitinge dalyvavę žmonės vadinami „nukvakusiai seniais“, „feisbuko runkėliais“, o žurnalistai įvardijami, kaip „žurnalistinis kekšynas“. Šio eilėraščio autorius – spalvinga asmenybe laikytinas Vladimiras Troščneka, kuris, pasak L. Staniuvienės, šį savo eilėraštį išsiuntinėjo „visiems Seimo nariams“. LŽ pasiteiravus parlamentarės, ką ji mano apie eilėraštį, kuriuo pasidalijo savo „Facebook“ puslapyje, ši atsakė: „Man pasirodė įdomus, ten V. Troščenkos, ne mano“.

Perklausus kodėl šis eilėraštis jai pasirodė įdomus moteris ėmė teirautis ar tai yra blogai. „Tokias eiles reikia priimti. Aš nemanau, kad čia kas nors blogai ar gerai. Įdomiai parašyta ir tiek“, – aiškino L. Staniuvienė. Paklausus ar nemano, kad eilėraštis yra įžeidus moteris pasiūlė skambinti eilėraščio autoriui.

„Nei aš pritariu nei aš nepritariu, čia yra žmonių nuomonė ir tiek. Nei aš pažįstu to žmogaus, nei ką. Tai žmonių nuomonė. Eilių yra visokių ir humoristinių ir kažkas gal potekstėje paslėpta. Aš nežinau, jūs komentuokite kas ten yra, man pačiai įdomu buvo. Jei atsiuntė visiems Seimo nariams, tai aš turiu teisę pasidalinti. Aš nevertinu jo niekaip“, – aiškino ji.

Politikė sakė, kad eilėraštį gavo į savo darbinį elektroninį paštą ir spėjo, jog tokį patį eilėraštį „gavo visi“. Paaiškėjus, kad eilėraščiu kol kas pasidalijo tik ji viena L. Staniuvienė perklausė „ar blogai, kad pasidalinau?“.

„Skaitykite, žiūrėkite ir darykite išvadas. Aš nemanau, kad čia kas nors blogai. Aš nevertinu niekaip, nei gerai nei blogai, bet laikausi neutralios pozicijos“, – kalbėjo parlamentarė.

Pirmasis „Facebook“ platybėse L. Staniuvienės pasidalytą eilėraštį pastebėjo žurnalistas Andrius Tapinas, kuris ir buvo vienas protesto „Mes kaltinam!“ organizatorių. Pasak A. Tapino, „turint omeny, kad proteste dalyvavo ir Viktoras Pranckietis su Ramūnu Karbauskiu, tai „keli nukvakę seniai“ skamba nelabai korektiškai. Primenu, kad gerbiama Levutė Skuodo apygardoje pakeitė gerbiamą Audronę Pitrėnienę“.

L. Staniuvienė yra buvusi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė, buvusi parlamentaro Jurgio Razmos padėjėja. Proteste prie Seimo, apie kurį eilėraštį sukūrė V. Troščenka, dalyvavo apie 6 tūkst. žmonių.

Pirmą kartą viešo skandalo epicentre L. Staniuvienė atsidūrė dėl paviešintos nuotraukos, kurioje ji užfiksuota, kaip manoma, užsilipusi ant šventinio vaišių stalo. Kaip skelbiama, šis kadras užfiksuotas maždaug prieš dešimtmetį.

Puotauti mėgusi Seimo narė tuomet teisinosi, kad pati pasidalino šia nuotrauka feisbuke ir nieko blogo joje neįžvelgianti. Atvirkščiai – teigė apgailestaujanti, kad neturinti įrodymų iš daug vėlesnio „savo jėgų išbandymo“ analogiškai užsiropščiant ant Velykinio švenčių stalo.

„Ten ne ant stalo stoviu, o kybau virš jo, vizualiai gal taip atrodo, kad stoviu. Tiesiog pasitikrinau savo fizinius gebėjimus, kiek iškybosiu ant šakos“ – interviu „Lietuvos ryto“ televizijai komentavo politikė.

„O jeigu ten yra alkoholis ant stalo, aš visada sakau ir pasisakau už saiką ir laiką. Pas mus niekada nepraeina vaišės ar koks susitikimas be alkoholio“, – apie santykius su „žaliąja gyvate“ televizijai anuomet pasakojo Seimo narė.

Premjeras Saulius Skvernelis tuomet reaguodamas į situaciją teigė, kad L. Staniuvienė – atviro žmogaus pavyzdys.