Slapta karalienės meilė medžiams
Nau­jas do­ku­men­ti­nis fil­mas, pa­sa­ko­jan­tis apie Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ka­ra­lie­nę Elž­bie­tą II, at­sklei­dė iki šiol men­kai ži­no­mą fak­tą, kad mo­nar­chė la­bai ža­vi­si me­džiais.

Juosta „Karalienės žalioji planeta“ (The Queen's Green Planet) pasakoja apie Elžbietos II pastangas sukurti pasaulinį saugomų miškų tinklą. Televizija ITV ketina parodyti filmą balandžio 16 dieną.

AFP/Scanpix nuotrauka

„Elžbietai II medžiai reiškia labai daug. Ji puoselėja ypatingus jausmus kai kuriems Londono platanams Bakingamo rūmuose, kuriuos sodino karalienė Viktorija, jos proprosenelė“, – pasakojo filmo kūrėja Jane Treays.

Ši slapta karalienės meilė buvo atskleista, kai ji su gamtininku seru Davidu Atternboroughu išsiruošė į smagų pasivaikščiojimą po Bakingamų rūmų sodą. Jie vienas kitą pažįsta seniai, todėl filmo kūrėjai įamžino smagių akimirkų.

Viename linksmame epizode karalienė atskleidė, kad jos didelė medžių kolekcija atkeliavo iš žmonių, kurie nežinojo ką jai dovanoti.

AFP/Scanpix nuotrauka

Elžbieta II taip pat pasakojo apie vieną šilkmedį, kurį XVII amžiuje pasodino karalius Džeimsas I, puoselėjęs neišsipildžiusį troškimą pradėti karališkąją šilko gamybą. „Buvo pasirinkta bloga rūšis, todėl šilkverpiai nieko nepagamino“, – juokavo karalienė.

Meilė medžiams karališkojoje šeimoje akivaizdžiai perduodama iš kartos į kartą. Elžbietos II sūnus princas Charlesas jau anksčiau yra prisipažinęs, jog kalbasi su medžiais, kad jie geriau augtų. Monarchas neseniai prasitarė, jog nebekalbina jų švelniai, o dalina nurodymus.