Singapūras lauks tik pasiskiepijusių
Sin­ga­pū­ras ga­li ne­beį­si­leis­ti at­vy­kė­lių iš už­sie­nio, ku­riems ne­bu­vo at­lik­ti pri­va­lo­mi skie­pai. Val­džios par­ei­gū­nai taip sie­kia ap­sau­go­ti griež­tai kon­tro­liuo­ja­mą ša­lį nuo už­kre­čia­mų­jų li­gų pli­ti­mo.

5,6 mln. gyventojų turinti valstybė yra populiari tarp turistų. Pernai joje apsilankė 17,4 mln. žmonių. Tačiau dėl mažos teritorijos ir didelio atvykėlių skaičiaus Singapūras yra sunkiai apsaugomas nuo užkrečiamųjų ligų plitimo. 2003 metais jame buvo kilęs mirtinai pavojingo ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) viruso protrūkis.

Šiuo metu į šalį atvykstantys turistai privalo būti paskiepyti tik nuo geltonojo drugio, kaip to reikalauja tarptautiniai nuostatai. Tačiau šalies pareigūnai galėtų ateityje reikalauti, kad atvykėliai būtų paskiepyti ir nuo daugiau ligų, atsižvelgiant į to meto padėtį. Dabar nevakcinuoti užsienio piliečiai yra įleidžiami į Singapūrą su sąlyga, kad ten bus paskiepyti ir bus stebimi.

Tačiau Singapūro sveikatos ministerijos šią savaitę paskelbtos siūlomos įstatymo pataisos suteiktų pareigūnams teisę sugrąžinti atvykėlius iš užsienio į šalis, iš kurių jie atvyko. Šiuo žingsniu siekiama apsaugoti šį miestą-valstybę nuo tokių ligų kaip paukščių gripo virusas, Ebolos ir Vidurio Rytų kvėpavimo takų sindromo (MERS) virusai.