Šerlokas Holmsas persikėlė į Japoniją ir virto moterimi
Šer­lo­ko Holm­so ma­ni­ja nie­kaip ne­si­bai­gia. Po itin sėk­min­gų bri­tų ir ame­ri­kie­čių se­ria­lų, ku­rie gar­sų­jį ra­šy­to­jo Art­hu­ro Co­na­no Doy­le'o de­tek­ty­vą per­kė­lė į šiuos lai­kus, ja­po­nai nu­spren­dė su­kur­ti sa­vą­ją ver­si­ją. Tik šį­kart Šer­lo­kas Holm­sas ir jo bend­ra­žy­gis dak­ta­ras Džo­nas Vat­so­nas taps mo­te­ri­mis.

Šį pavasarį televizija „HBO Asia“ kartu su internetiniu televizijos kanalu „Hulu Japan“ pristatys aštuonių epizodų serialą, kuris nukels žiūrovus į šių dienų Tokiją, Japoniją. Serialas vadinsis „Panelė Šerlok“ (Miss Sherlock). Pagrindinę veikėją įkūnys japonų aktorė Yuko Takeuchi. Jos bendražygę daktarę Wato Tachibaną vaidins Shihori Kanjiya.

Ką tik pasirodžiusiame naujojo serialo anonse teigiama, jog filme išvysime „patį gražiausią Šerloką“.

Šerlokas Holmsas – bene daugiausia ekranizuotas literatūrinis personažas per visą istoriją. 2012 metais amerikiečiai pristatė savo garsiojo detektyvo versiją, perkeldami jį į šių dienų Niujorką. Šiame seriale taip pat yra naujovė. Artimiausia Šerloko (jį vaidina britas Johnny Lee Milleris) bendražygė – irgi moteris. Daktarę Vatson įkūnija aktorė Lucy Liu.

Tačiau bene daugiausia populiarumo sulaukė 2010 metais BBC pristatytas serialas „Šerlokas“, kuriame garsusis detektyvas pirmą sykį įkėlė koją į šiuos laikus. Jame pagrindinius vaidmenis sukūrę Benedictas Cumberbatchas ir Martinas Freemanas tapo pasaulinio lygio žvaigždėmis. Ir dabar aktorių populiarumas trukdo plėtoti serialą – tarp kiekvieno sezono tenka daryti vis ilgesnes pertraukas. Kaip teigia vienas „Šerloko“ kūrėjų Markas Gatissas, jis nėra tikras, ar pavyks nufilmuoti penkto sezono serijas. „Nėra taip, kad nenorėtume dirbti toliau, tačiau niekaip nepavyksta suderinti grafikų. Tai visiškas košmaras. Labai labai sunku suderinti, kad Martinas ir Benedicktas turėtų laiko“, – tvirtino M. Gatissas.