Serialo įkvėptas viešbutis
Ne­se­niai Šiau­rės Suo­mi­jo­je bu­vo ati­da­ry­tas vieš­bu­tis, ins­pi­ruo­tas po­pu­lia­raus te­le­vi­zi­jos se­ria­lo „Sos­tų ka­rai“ (Ga­me of Thro­nes).

20 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją užimantis viešbutis sukurtas iš ledo ir sniego. Jis stovi Kitilės mieste, esančiame apie 150 km už poliarinio rato. Viešbutyje įrengtas baras, restoranas ir koplyčia, kurioje gali vykti vedybų ceremonija.

Lankytojai čia gali pasigrožėti kruopščiai ant sienų išraižytais serialo herojų atvaizdais ir motyvais. Juos kūrė skulptoriai iš Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos. Kaip rašoma viešbučio internetiniame puslapyje, jam pastatyti panaudota apie 20 tūkst. tonų sniego ir 350 tonų ledo.

Viešbučio vadovas Janne Pasma Suomijos nacionaliniam transliuotojui YLE sakė esąs didelis „Sostų karų“ gerbėjas. Vyras džiaugėsi, kad serialo prodiuseriai iš „HBO Nordic“ sutiko bendradarbiauti įgyvendinant projektą. Kaip teigė kompanijos atstovė Nina Palmroos, ši vieta gerbėjams gali suteikti unikalių pojūčių.

Ledo viešbutis veiks iki balandžio. Dėl regione tvyrančio šalčio svečiams rekomenduojama apsistoti tik vieną naktį. Toks viešbučio kambarys dviem asmenims kainuoja 294 eurus už parą.