Savaitės fotokaleidoskopas
ŠAL­TI­NIS. Nau­jo­jo De­lio gy­ven­to­jai ap­su­pę au­to­cis­ter­ną, ku­ri at­ga­be­no van­dens. In­di­jo­je še­ši šim­tai mi­li­jo­nų žmo­nių nuo­lat jau­čia ge­ria­mo­jo van­dens trū­ku­mą. 

Net ten, kur vandens yra, jis dažnai užterštas ir netinkamas gerti. Tyrimai rodo, kad sostinėje iki 2020-ųjų gruntinio vandens šaltiniai bus visiškai išeikvoti. Kai kuriuose rajonuose dėl šio gyvybiškai svarbaus ištekliaus net vyksta susirėmimai, per juos miršta žmonės.

PURVINA. Nyderlanduose gyvūnų gelbėjimo tarnybų darbuotojai pirmadienį skubėjo valyti šimtus paukščių, permirkusių nafta, kuri savaitgalį išsiliejo Roterdamo uoste. Ši nelaimė įvyko, kai Norvegijos tanklaivis „Bow Jubail“ įsirėžė į prieplauką. Į uosto vandenis ištekėjo 200 tonų naftos. Pagalbos gyvūnams organizacijų nariai iš viso sugavo daugiau kaip 300 sparnuočių. Jie skundėsi, kad sučiupti ir valyti paukščius buvo nelengva.

SMŪGIS. Vokietijos nacionalinės futbolo rinktinės gerbėja negali patikėti savo akimis – jos mylima komanda Kazanėje 0:2 pralaimėjo Pietų Korėjai ir baigė pasirodymą turnyre. Tai jau trečias kartas iš eilės pasaulio pirmenybėse, kai čempionai nepatenka į turnyro aštuntfinalį. Prieš ketverius metus to nepavyko padaryti Ispanijai, prieš aštuonerius – Italijai.

TRIMITAI. Rytinėje Kinijos Hebėjaus provincijoje esančio ūkio darbininkės apžiūrinėja ant sienos augančius grybus. Tai baltieji karališkieji trimitai, arba karališkosios kreivabudės, dar žinomos kaip eringi. Vieni geidžiamiausių gurmanų grybų pasižymi salstelėjusiu miško aromatu ir išskirtinai maloniu skoniu. Jie auga Europos Viduržemio jūros regionuose, Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje.

VIZITAS. Pirmadienį Didžiosios Britanijos princas Williamas viešėjo Jordanijoje. Kartu su šios šalies sosto įpėdiniu princu Husseinu jis vaikštinėjo po romėnų griuvėsius Džeraše. Ten jo laukė maloni staigmena – sutuoktinės vaikystės nuotrauka. Kate, būdama ketverių, lankėsi Džeraše su tėvu ir seserimi, kol jų šeima gyveno Jordanijoje. Williamas pajuokavo, kad mergaitė nuotraukoje – lyg ir kažkur matyta.