Savaitės fotokaleidoskopas
SKA­NĖS­TAI. So­ma­lie­tis ga­mi­na tra­di­ci­nius sau­sai­nius Eid al Fi­tro – šven­to­jo ra­ma­da­no mė­ne­sio pa­bai­gos šven­tės – pro­ga.

SKANĖSTAI. Somalietis gamina tradicinius sausainius Eid al Fitro – šventojo ramadano mėnesio pabaigos šventės – proga. Daugumoje musulmoniškų šalių ji prasidėjo penktadienį. Tikintieji dėkojo Alachui už suteiktą stiprybę per pasninko laikotarpį. Kai kuriose šalyse ši šventė prilygsta krikščionių Kalėdoms: daug valgoma, teikiamos dovanos, lankomi draugai ir kaimynai.

IŠVYKA. Ūkininkas gena avių bandą Paryžiaus priemiesčio Oberviljė gatvėmis. Tokį vaizdą galima išvysti kone kiekvieną mėnesį. Gyvuliai ne tik patrumpina žolę, bet ir suteikia geros nuotaikos praeiviams. Miesto ūkininkavimo entuziastų teigimu, šios išvykos labai naudingos ir pačioms avims. Sostinės žaliosiose zonose jos gali rasti tokių augalų kaip paprastieji kiečiai, kurie padeda iš žarnyno išvaryti kirminus.

PRITARĖ. Argentinos parlamentas ketvirtadienį pritarė įstatymo projektui dėl abortų įteisinimo. Prie Kongreso šios žinios su nerimu laukė tūkstančiai aktyvistų. Argentinoje abortai draudžiami, išskyrus atvejus, kai moteris pastoja po išprievartavimo arba kyla pavojus nėščiosios gyvybei ir sveikatai. Naujasis įstatymo projektas numato leisti nutraukti nėštumą per 14 pirmų savaičių, o vėliau – vaisiaus mirtino apsigimimo atvejais.

METINĖS. Moteris žvelgia į širdelėmis išmargintą sieną prie vienos bažnyčių Londone. Ji skirta daugiabutyje „Grenfell Tower“ kilusio gaisro aukoms atminti. Ketvirtadienį buvo minimos šios tragedijos metinės. Vakarų Londono bendruomenė vis dar neatsigavo po gaisro, kuris pražudė 71 žmogaus gyvybę. Daugelis nukentėjusiųjų reiškė nusivylimą politikų ir priešgaisrinės tarnybos veiksmais.

AKIMIRKA. Antradienį Singapūre vyko istorinis JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimas. Nuotraukoje užfiksuotas vadovų pasisveikinimas. JAV prezidento administracija viršūnių susitikimą Singapūre giria kaip svarbią pergalę. Tuo metu kritikai tvirtina, kad jis labiau priminė šou, nes nebuvo sutarta dėl jokio konkretaus plano, kaip Pchenjanas atsisakys savo branduolinių ginklų.