Savaitės fotokaleidoskopas
CEN­ZŪ­RA. Ke­ni­jos ak­to­rės Shei­la Mu­nyi­va (kai­rė­je) ir Sa­mant­ha Mu­gat­sia po­zuo­ja fo­tog­ra­fams per fil­mo „Ra­fi­ki“ pri­sta­ty­mą Ka­nų ki­no fes­ti­va­ly­je, ku­ris pra­si­dė­jo ge­gu­žės 8-ąją ir truks iki ge­gu­žės 19 die­nos. 

Režisierės Wanuri Kahiu filme, kuris tapo pirmąja Kenijos juosta, įtraukta į Kanų kino festivalio programą, pasakojama dviejų merginų meilės istorija. Nors Kanuose filmas sutiktas šiltai, Kenijoje, kur homoseksualūs santykiai vis dar yra nusikaltimas, jis buvo uždraustas.

VIENYBĖ. Gegužės 10 dieną Acheno miesto Vakarų Vokietijoje meras Marcelis Philippas Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui įteikė Karolio Didžiojo apdovanojimą. Prancūzijos vadovas įvertintas už „naujos Europos viziją“. Per ceremoniją sakytoje kalboje E. Macronas kvietė Europos Sąjungos valstybes nares parodyti daugiau vienybės. Prieš 5 metus šis apdovanojimas buvo įteiktas Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei.

RINKIMAI. Irako saugumo pajėgų narys, gegužės 10 dieną iš anksto balsavęs parlamento rinkimuose Bagdade, darosi asmenukę. Šiandien Irake vyksta rinkimai, kurie rengiami praėjus maždaug 5 mėnesiams po pergalės prieš džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ paskelbimo. Rinkėjai nuspręs, kas pateks į 329 vietų Atstovų tarybą, kuri savo ruožtu išrinks Irako prezidentą ir premjerą. Iš viso rinkimuose varžosi 6990 kandidatų iš 87 partijų, iš kurių 2011 yra moterų. Joms garantuotos 83 vietos taryboje.

AMBASADA. Jeruzalėje darbininkas kabina kelio ženklą, rodantį kryptį į JAV ambasadą, kurią Vašingtonas planuoja ateinančią savaitę perkelti į šį ginčijamą miestą iš Tel Avivo. Ambasada perkeliama JAV prezidentui Donaldui Trumpui pernai pripažinus Jeruzalę Izraelio sostine. Tarptautinė bendruomenė Rytų Jeruzalę laiko okupuota teritorija, o palestiniečiai ją regi kaip savo būsimos valstybės sostinę.

PLASTIKAS. Indų darbininkas rūšiuoja plastikinius butelius sandėlyje Džalandaro mieste, esančiame šiaurinėje Pandžabo valstijoje. Kas minutę žmonija nuperka apie 1 mln. plastikinių butelių. Didžioji dalis šių butelių neperdirbami ir atsiduria sąvartynuose ar vandenynuose. Skaičiuojama, kad dar iki 2050 metų vandenynuose esančio plastiko svoris viršys žuvų masę.

AFP/Reuters/Scanpix nuotraukos