Savaitės fotokaleidoskopas
KO­VO­TO­JA. Pie­tų Af­ri­kos Res­pub­li­kos (PAR) moks­lei­vės sto­vi prie Win­nie Ma­di­ki­ze­los-Man­de­los, ko­vo­to­jos su apart­hei­du ir bu­vu­sios Ne­lso­no Man­de­lo žmo­nos, daž­nai va­di­na­mos tau­tos mo­ti­na, por­tre­to jos na­muo­se So­ve­te, Jo­ha­nes­bur­go prie­mies­ty­je. 

W. Mandela mirė balandžio 2 dieną būdama 81 metų. Pareikšdamas pagarbą velionei Nobelio taikos premijos laureatas arkivyskupas Desmondas Tutu pabrėžė, kad ji buvo kovos su apartheidu simbolis.

SUGRĮŽIMAS. Gazoje dvi palestiniečių moterys, apsirengusios tradiciniais drabužiais, laiko iškėlusios Palestinos vėliavas. Jos dalyvauja Gazos-Izraelio pasienyje kovo 30-ąją prasidėjusiame ir 45 dienas truksiančiame proteste „Sugrįžimo maršas“. Kelios dešimtys tūkstančių žmonių planuoja pasienyje įrengtame palapinių miestelyje būti iki gegužės 15-osios, kuri minima kaip nakbos arba Katastrofos diena. Ja prisimenamas maždaug 700 tūkst. palestiniečių egzodas iš gimtųjų namų prieš įkuriant Izraelio valstybę. Pirmą protesto dieną Izraelio snaiperiai nušovė 16 palestiniečių ir sužeidė apie 800 asmenų.

PROTESTAS. Balandžio 3-iąją, pirmą iš dviejų streiko dienų, keliautojai stovi susigrūdę Liono geležinkelio stotyje Paryžiuje. Traukinių mašinistai ir kiti Prancūzijos valstybinio geležinkelio SNCF darbuotojai tądien pradėjo visuotinį streiką, kuris truks dvi dienas per savaitę ištisus tris mėnesius, – taip profesinės sąjungos priešinasi Emmanuelio Macrono darbo reformai. Tai didžiausi darbininkų protestai nuo praėjusių metų gegužės, kai jis buvo išrinktas prezidentu. Prie streiko prisidėjo ir kitų sektorių – šiukšlių vežimo, energetikos, oro linijų – darbuotojai.

METINĖS. Balandžio 4 dieną Memfyje, Tenesio valstijoje, moteris laiko iškėlusi Martino Lutherio Kingo jaunesniojo portretą – tądien buvo minimos jo 50-osios nužudymo metinės. Į M. L. Kingą šauta 1968 metų balandžio 4-ąją, kai jis stovėjo Memfio motelio „Lorraine“ balkone. Dvasininkui ir ryškiausiam kovos dėl afroamerikiečių pilietinių teisių veikėjui tebuvo 39-eri. Visą savo trumpą gyvenimą aktyvistas kovojo su trimis didžiausiomis, jo manymu, Amerikos blogybėmis: rasizmu, skurdu ir militarizmu. M. L. Kingas labiausiai žinomas dėl 1963 metais pasakytos kalbos „Aš turiu svajonę“.

RŪPINIMASIS. Indijos dramblių varovas maudo savo augintinį Jamunos upėje, Naujajame Delyje. Indijoje gyvena 20–25 tūkst. dramblių. Organizacijos „EleAid“ duomenimis, maždaug 3500 jų yra prijaukinti. Didžioji dalis prijaukintų dramblių priklauso privatiems asmenims, kiti laikomi šventyklose, zoologijos soduose ir cirkuose.