Savaitės fotokaleidoskopas
RIN­KI­MAI. Sie­ra Leo­nės gy­ven­to­jai tre­čia­die­nį rin­ko nau­ją pre­zi­den­tą. Ste­bė­to­jai prog­no­za­vo, kad nė vie­nam iš 16 kan­di­da­tų ne­pa­vyks su­rink­ti 55 proc. bal­sų, o an­tra­ja­me ra­te vei­kiau­siai su­si­rems Sa­mu­ra Ka­ma­ra ir Ju­lius Maa­da Bio. 

Rinkimai šioje Afrikos valstybėje vyksta ketvirtą kartą po 2002 metais pasibaigusio brutalaus pilietinio karo. Dabartinis prezidentas Ernestas Bai Koroma šį postą turėjo dvi kadencijas ir nebegali siekti dar vienos.

PAGALBA. Pirmadienį Sirijos pajėgų apsiaustą Rytų Gutą pasiekė pirmoji humanitarinės pagalbos vilkstinė. Tačiau darbuotojai nespėjo išdalyti visų siuntų ir turėjo pasitraukti dėl smarkaus bombardavimo. Spėta iškrauti 32 iš 46 sunkvežimių. Nepristatyta beveik pusė maisto paketų, o Jungtinės Tautos teigė, kad Sirijos vyriausybė konfiskavo dalį sunkvežimiais vežtų vaistų ir kitų medicinos priemonių. Šiame regione įstrigę maždaug 400 tūkst. žmonių.

TYRIMAS. Ekspertai apžiūri suoliuką, stovintį prie vieno prekybos centro pietvakariniame Solsberio mieste Anglijoje. Kovo 4 dieną ant jo be sąmonės rasti buvęs Rusijos agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šie žmonės paguldyti į vietos ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Kaip skelbė žiniasklaida, nukentėjusiųjų būklė sunki. Trečiadienį policija pirmąkart patvirtino, kad prieš juos panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga.

GAIRĖS. Savaitės viduryje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas (dešinėje) per spaudos konferenciją su Liuksemburgo premjeru Xavier Betteliu pristatė tolesnių prekybos santykių su Didžiąja Britanija gaires. Jos numato laisvosios prekybos susitarimą, tačiau aiškiai parodo, kad nemažai Londono pageidavimų nebus įgyvendinti. Kovo 22 dieną Briuselyje vyksiančiame susitikime šiam planui turėtų pritarti 27 Bendrijos valstybių narių lyderiai.

SESIJA. Pekino Tiananmeno aikštėje sukinėjasi dailios patarnautojos. Šią savaitę Kinijoje prasidėjo Nacionalinio liaudies kongreso (aukščiausio šalies įstatymų leidybos organo) sesija. Ji rengiama kasmet ir trunka dvi savaites. Beveik 3 tūkst. atstovų iš visos Kinijos per sesiją svarsto ir priima įvairius įstatymus. Kovo 11 dieną numatytas balsavimas dėl Konstitucijos pataisų, kurios panaikintų prezidento kadencijų ribojimą. Ši nuostata buvo įtraukta 1982 metais.