Savaitės fotokaleidoskopas
NE­UŽ­MIRŠ­TAS. Ru­si­jo­je yra drą­sių žmo­nių – jie iš­ėjo į gat­ves Mask­vo­je ir Sankt Pe­ter­bur­ge pa­mi­nė­ti tre­čių­jų opo­zi­ci­jos ly­de­rio Bo­ri­so Ne­mco­vo nu­žu­dy­mo me­ti­nių. 

Charizmatiškas politikas, nebijojęs kritikuoti valdžios ir prezidento Vladimiro Putino, nušautas ant tilto prie Kremliaus vidury Maskvos. Jis buvo vienas tų retų Rusijos politikų, pasižymėjusių laisva dvasia ir svajojusių apie demokratišką valstybę. Rusijos valdžia sulaukė didelio akibrokšto, kai Vašingtonas oficialiai pervadino gatvę, kurioje įsikūrusi Rusijos ambasada, Boriso Nemcovo vardu.

SUŠALĘ. Sibiro šalčiai užgriuvo didelę dalį Europos teritorijos, įskaitant tokius pietinius kraštus kaip Italija, Prancūzija. Neįprasta matyti sniegu užklotą Šv. Petro aikštę Romoje ir gatvėse atsiradusius besmegenius. Sniego seniai džiugina vaikus ir suaugusiuosius, nors šalikų jiems gal ir nereikia – iš tikrųjų nėra taip šalta.

AMŽINAS. Už komunistų lyderio Mao Zedongo statulėlės suvenyrų parduotuvėje prie Tiananmeno aikštės Pekine matyti Kinijos prezidento Xi Jinpingo atvaizdas. Kinija, gindama Komunistų partijos sprendimą panaikinti prezidento dviejų kadencijų limitą, įjungė savo propagandos mašiną ir atvėrė kelią Xi Jinpingui valdyti iki gyvenimo pabaigos. Jis ir taip jau dažnai lyginamas su Mao Zedongu.

UŽDARYTA. Prie medinių Šventojo Kapo bažnyčios durų Jeruzalės senamiestyje suklupo piligrimas. Vyras negalėjo melstis viduje, prie tradicinės Jėzaus palaidojimo vietos, nes krikščionių lyderiai kelioms dienoms buvo uždarę bažnyčią. Taip jie protestavo prieš Izraelio paskelbtą mokestinės lengvatos panaikinimą ir siūlomą nuosavybės įstatymą. Lyderiai vadina šį teisės aktą krikščionių puolimu Šventojoje Žemėje. „Tai mums primena įstatymus, kurių buvo griebtasi prieš žydus tamsiausiais laikais Europoje“, – pareiškė Jeruzalės patriarchas Teofilis III, Šventosios Žemės kustodijos vadovas Francesco Pattonas ir armėnų patriarchas Jeruzalėje Nourhanas Manougianas.

PRAMOGOS. Nyderlandų karalius Viljamas-Alechanderis ir karalienė Maksima su trimis dukromis princesėmis Amalia, Alexia ir Ariane leido laiką Austrijos slidinėjimo kurorte Leche prie Arlbergo. Karališkoji pora mielai pozavo fotografams ant 2350 metrų aukščio Rufikopfo kalno. Karalius ir karalienė buvo gerai nusiteikę, atsipalaidavę, o jų kūno kalba bylojo apie tvirtus ryšius ir švelnumą, vienijantį šią šeimą.

SUŽIBO. Kasmetinis žibintų festivalis džiugina Šiaurės Vakarų Kinijos Gansu provincijos gyventojus ir turistus. Šiemet jis išpuolė kovo 2-ąją, per pirmą naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių pilnatį. Artėjant šiai šventei, kuri simbolizuoja buvimą kartu ir norų išsipildymą, kinai tradiciškai gamindavo žibintus, tačiau šiais laikais modernūs žibintai skirti nakties dangui nušviesti ir nepakartojamai atmosferai sukurti.