Savaitės fotokaleidoskopas
ME­TI­NĖS. Gė­les ran­ko­je lai­kan­ti mo­te­ris sto­vi prieš­ais nu­žu­dy­tų Eu­ro­mai­da­no ak­ty­vis­tų, va­di­na­mų „Dan­giš­ką­ja šim­ti­ne“, por­tre­tus Ki­je­vo cen­tre. Šią sa­vai­tę Ukrai­na pa­mi­nė­jo ket­vir­tą­sias re­vo­liu­ci­jos, nu­ver­tu­sios Ru­si­jos rem­tą pre­zi­den­tą Vik­to­rą Ja­nu­ko­vy­čių, kru­vi­no­sios pa­bai­gos me­ti­nes. Di­džio­ji dau­gu­ma per re­vo­liu­ci­ją žu­vu­sių žmo­nių spe­cia­lių­jų pa­jė­gų da­li­nio „Ber­kut“ bu­vo nu­žu­dy­ti per kru­vi­nus nuo 2014 me­tų va­sa­rio 18 iki va­sa­rio 20 die­nos vy­ku­sius su­si­rė­mi­mus.

VIZITAS. Londono mados savaitės lankytojai įpratę prie šou stebinčių garsenybių, tačiau vasario 20 dieną net ir jie buvo nustebinti. Į Richardo Quinno kolekcijos pristatymą atvyko Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Ji vėliau šiam jaunam dizaineriui įteikė savo vardo apdovanojimą už britų dizainą. Per kolekcijos pristatymą karalienė smagiai šnekučiavosi su mados žurnalo „Vogue“ vyriausiąja redaktore Anna Wintour.

RUOŠINUKAS. Vasario 21 dieną JAV prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose susitiko su masines šaudynes mokyklose išgyvenusiais mokiniais, mokytojais ir vaikus praradusiais tėvais. Susitikimas organizuotas savaitei praėjus po Marjory Stoneman Douglas vidurinėje mokykloje įvykusių šaudynių, per kurias buvęs mokyklos auklėtinis nužudė 17 žmonių. Rankose prezidentas laiko popierių, kuriame užrašyti iš anksto paruošti klausimai ir pastebėjimai, pavyzdžiui: „Ko labiausiai norėtumėte, kad žinočiau apie jūsų patyrimą?“, „Ką galėtume padaryti, kad jaustumėtės saugūs?“ arba tiesiog – „Aš jus girdžiu“.

PALAIKYMAS. Šiaurės Korėjos sirgalės stebi vyrų slalomo varžybas per Pjongčango žiemos olimpines žaidynes. Per 200 į Pjongčangą atsiųstų Šiaurės Korėjos sirgalių yra vienas įspūdingiausių šios žiemos olimpiados akcentų. Visą laiką identišką uniformą dėvinčios sirgalės sinchroniškai juda ir dainuoja vienu balsu, tad nenuostabu, kad jos nuolat traukia ne tik olimpiados dalyvių, bet ir pasaulio žiniasklaidos dėmesį.

ĮPĖDINĖ. Šios savaitės pradžioje Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo artimą bendražygę Annegret Kramp-Karrenbauer paskyrė Krikščionių demokratų sąjungos generaline sekretore. Šioje pozicijoje Saro krašto ministrė pirmininkė pakeis Peterį Tauberį, kuris paskelbė pasitraukiantis iš partijos vadovo pareigų. Toks A. Merkel žingsnis įvertintas kaip kelio tiesimas įpėdinei.