Savaitės fotokaleidoskopas
HAR­MO­NI­JA. Pir­ma­die­nį Pie­tų Ko­rė­jo­je Gang­nin­go me­nų cen­tre į 132-ąją se­si­ją su­si­rin­ko Tarp­tau­ti­nis olim­pi­nis ko­mi­te­tas (TOK). 

HARMONIJA. Pirmadienį Pietų Korėjoje Gangningo menų centre į 132-ąją sesiją susirinko Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Jo nariai kalbėjo apie programos „Olimpinė darbotvarkė 2020“ įgyvendinimą, palietė opių temų, tokių kaip kova su dopingu, aptarė pasirengimą žiemos žaidynėms. Kaip sakė TOK prezidentas Thomas Bachas, olimpinė dvasia teikia vilčių, kad pusiasalio gyventojų ateitis bus šviesesnė. Per sesijos atidarymo ceremoniją atlikėjai dovanojo harmonijos kupinus pasirodymus.

KOALICIJA. Trečiadienį Vokietijos Krikščionių demokratų sąjunga, jos partnerė Bavarijoje Krikščionių socialinė sąjunga ir Socialdemokratų partija sudarė sutartį dėl „didžiosios koalicijos“ atnaujinimo. Dažnai galingiausia ir daugiausia politinės patirties turinčia Europos moterimi vadinama Angela Merkel sulaukė daug kritikos dėl sudėtingų koalicinių derybų tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Tai buvo ilgiausiai trukęs vyriausybės formavimo procesas per visą pokarinę Vokietijos istoriją.

PASVIRO. Antradienį Taivano rytinę pakrantę supurtė 6,4 balo žemės drebėjimas. Per jį labiausiai nukentėjo turistų mėgstamas Hualianas. Stichija pražudė mažiausiai dešimt žmonių, buvo labai apgadinti keli pastatai, kai kurie jų smarkiai pasviro. Daug dėmesio gelbėtojai skyrė daugiabučiui „Yun Tsui“. Apatiniai pastato aukštai buvo sutriuškinti, pastatas pasviręs 50 laipsnių kampu, tad baimintasi, kad jis gali greit sugriūti. Taivanas priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, pasižyminčiam dideliu vulkaniniu ir seisminiu aktyvumu.

UŽDARYTAS. Šią savaitę sniegas ir lijundra apėmė didelę dalį Prancūzijos. Sostinę užklojo maždaug 12 cm storio sniego danga. Apledėjusios gatvės buvo daugiausia tuščios, mat pareigūnai ragino žmones palikti savo automobilius namie. Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą penktadienį buvo uždarytas Eifelio bokštas. Darbininkai nuo Paryžiaus simbolio atsargiai kastuvais valė sniegą, šalino ledą nuo laiptų ir platformų. Tam negalima naudoti druskos, nes ji paspartintų metalo koroziją ir pakenktų keltuvams.

PARODA. Šeštadienį Londone Karališkajame botanikos sode prasideda kasmetinis orchidėjų festivalis. Šiemet organizatorius įkvėpė Tailandas, kuriame auga apie tūkstantį skirtingų rūšių orchidėjų. Parodos lankytojai galės pamatyti 6950 įvairių formų ir dydžių orchidėjų. Milžiniškame šiltnamyje londoniečiai ir miesto svečiai galės bent trumpam pasijusti tarsi patekę į tropikus. Čia taip pat bus galima sužinoti apie nykstančias rūšis, jų išsaugojimą. Paroda veiks iki kovo 11 dienos.