Savaitės fotokaleidoskopas
STA­ČIA­TI­KIAI. Gru­zi­jos sta­čia­ti­kių baž­ny­čia drau­ge su vi­su Ry­tų krikš­čio­nių pa­sau­liu sau­sio 7 die­ną šven­tė Ka­lė­das pa­gal se­ną­jį Ju­li­jaus ka­len­do­rių. Tūks­tan­čiai žmo­nių iš vi­sos Gru­zi­jos Tbi­li­sy­je da­ly­va­vo re­li­gi­nė­je pro­ce­si­jo­je, va­di­na­mo­je „A­li­lo“.

Dalyviai giedojo kalėdines giesmes ir rinko dovanas, kurios visos buvo perduotos labdarai. Miesto transportas visą parą veikė nemokamai, kad žmonės galėtų dalyvauti nakties liturgijoje ir kituose renginiuose.

MAISTAS. Kur dėti eglutes po švenčių? Teisingai, jas galima suvalgyti. Berlyno zoologijos sodas po švenčių nebereikalingas eglutes sušėrė Azijos drambliams ir kitiems gyvūnams.

IŠKRAUSTYTI. Šv. Lamberto katedrai nepavyko – ji pastatyta vietovėje, turtingoje rusvųjų anglių, arba lignito. Nepaisant „Greenpeace“ aktyvistų protestų, desakralizuota XIX amžiaus bažnyčia Imerato kaime Vakarų Vokietijoje, šiauriau nuo Kelno, buvo nugriauta, kad į tą vietą Vokietijos energetikos kompanija RWE galėtų išplėsti lignito kasyklas. Prieš tai buvo nušluotas visas kaimas, kadaise turėjęs daugiau kaip 1000 gyventojų. Jiems RWE pastatė naują miestelį su bažnyčia, į jį perkėlė net senąsias Imerato kapines. Paskutinį kartą mišios Šv. Lamberto bažnyčioje laikytos 2013 metais. Vokietija vis dar smarkiai priklausoma nuo aplinką teršiančio iškastinio kuro.

SVEČIUOSE. Per savo pirmąjį vizitą Kinijoje Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte stengėsi įtikti kinams: gyrė jų kultūrą, kantriai klausėsi ilgų simbolių paaiškinimų, apžiūrėjo terakotinę armiją Siame ir Uždraustąjį miestą Pekine bei padovanojo Kinijos prezidentui Xi Jinpingui žirgą, bet prekybos sutarčių daug nesudarė. Europos Sąjungos netenkina prekybos ryšiai su Kinija (prekybos balansas ne jos naudai). Europiečiai nori apginti savo standartus ir technologijas, o labiausiai baiminasi, kad Kinijos kuriamu Šilko keliu vyks tik vienpusis judėjimas – kinų prekių į Europą.

RITUALAS. Mongolijoje gimęs sumo čempionas Yokozuna Hakuho atliko kasmetinę Naujųjų metų įžengimo į ratą ceremoniją Meidži šventykloje Tokijuje. Be jo, ceremonijoje dalyvavo kardo nešikas Shohozanas ir rasos šlavėjas Kagayaki. Visi trys didieji sumo čempionai plojo delnais ir trypė kojomis, pagerbdami šintoistų dievus.