S. Hawkingo balso įrašas pasiųstas į kosmosą
Ve­lio­nio bri­tų as­tro­fi­zi­kos mil­ži­no Step­he­no Haw­kin­go ži­nia penk­ta­die­nį per jo lai­do­tu­ves Lon­do­no Vest­mins­te­rio aba­ti­jo­je iš­siųs­ta ar­ti­miau­sios juo­do­sios sky­lės link.

Europos kosmoso agentūra į kosmosą pasiuntė specialiai parašytą kompoziciją, įgarsintą mokslininko sintezuojamu balsu. Jos autorius – graikų elektroninės muzikos kompozitorius Vangelis.

„Tai gražus simbolinis gestas, sukuriantis ryšį tarp mūsų tėvo buvimo šioje planetoje, jo noro skristi į kosmosą ir visatos tyrinėjimų“, – sakė velionio dukra Lucy Hawking.

Profesorius, kuris buvo prikaustytas prie invalido vežimėlio ir visą gyvenimą narpliojo visatos paslaptis, palaidotas šalia tokių didžių mokslininkų kaip Isaacas Newtonas ir Charlesas Darwinas. Mokslininkas mirė kovo 14 dieną būdamas 76 metų.

1988-aisiais išleista knyga „Trumpa laiko istorija“ (A Brief History of Time) netikėtai tapo pasauliniu bestseleriu. S. Hawkingas dėl savo genialumo ir sąmojo turėjo gausybę gerbėjų ne vien astrofizikos pasaulyje. Jam mirus pagarbą pareiškė daugybė žmonių ir organizacijų – nuo karalienės Elžbietos II iki NASA.