Rusijos kaimai bado akis
Prieš pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­tą Ru­si­jos val­džia pa­slė­pė nuo spor­ti­nin­kų ir ki­tų sve­čių siau­bin­gą kai­mą.

Netoli bazės, kurioje per čempionatą treniruosis Prancūzijos rinktinė, valdžia užtvėrė tvorą, kad uždengtų nutriušusius statinius ir paslėptų akis badantį kaimo skurdą.

Netoli Maskvos esančios Glebovskio gyvenvietės žmonės vieną rytą prabudę prie savo namų išvydo pustrečio metro aukščio metalinių lakštų užtvarą. Nepriklausomam televizijos kanalui „Dožd“ jie sakė, kad tvora, atskyrusi plentą, kuriuo per futbolo turnyrą važiuos prancūzų rinktinės sportininkai ir žurnalistai, blokuoja jų namų duris. Čempionatas Rusijoje prasidės birželio 14 dieną.

„Mūsų niekas neklausė, – tvirtino viena moteris. – Administracija taip nusprendė ir padarė. Turėjau įsirengti naują įėjimą ir sodo vartelius.“ Kita moteris, vardu Kristina, piktinosi: „Mus atitvėrė, tarsi būtume nenormalūs. Kodėl jie slepia namus? Namai tokie, kokie yra.“

Rusijos valdžia jau ne pirmą kartą stengiasi nuo svečių paslėpti vaizdus, dėl kurių gėda. Prezidento Vladimiro Putino keliones į regionus dažnai lydi beviltiškos vietos valdžios pastangos skubiai įvesti bent kokią nors tvarką. Visas internetas šaiposi, kai sukiužę namai tiesiog apklijuojami popieriuje nupieštais fasadais, netikrais langais ir durimis.