Roko legenda palaiko Lenkijos teisėjus
Sek­ma­die­nio va­ka­rą gru­pės „Rol­ling Sto­nes“ ly­de­ris Mic­kas Jag­ge­ris įgė­lė Len­ki­jos val­dan­tie­siems.

„Esu per senas būti teisėju, bet pakankamai jaunas, kad galėčiau dainuoti“, – lenkiškai kreipėsi 74 metų atlikėjas į savo gerbėjus, atėjusius į jo koncertą Varšuvoje.

M. Jaggeris taip pat prisiminė pirmą grupės pasirodymą šioje šalyje 1967-aisiais. „Rolling Stones“ buvo viena pirmųjų Vakarų grupių, koncertavusių už geležinės uždangos. „Žinote, lankėmės Lenkijoje prieš daug metų. Tikiuosi, išsaugosite viską, ką pasiekėte nuo tada“, – kalbėjo atlikėjas.

Kovos su komunistiniu režimu ikona Lechas Walesa prieš pasirodymą paragino šią muzikos grupę palaikyti lenkus, ginančius laisvę ir protestuojančius prieš įstatymą, kuris pažeidžia demokratijos principus.

Pirmadienį valdančiosios nacionalistų partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis pareiškė, kad Lenkija nepasiduos Europos Sąjungos spaudimui ir neatsisakys teismų reformos. Jo žodžiais, šie pokyčiai yra gyvybiškai svarbūs.

Neramumų sukėlė partijos „Teisė ir teisingumas“ vykdoma teismų reforma, pagal kurią Aukščiausiojo Teismo teisėjų pensinis amžius buvo sumažintas nuo 70 iki 65 metų. Praėjusią savaitę įsigaliojęs naujasis įstatymas palietė 27 iš 73 teisėjų, tarp jų ir teismo pirmininkę Malgorzatą Gersdorf.