Princas Charlesas keliauja po Australiją
Vel­so pri­ncas Char­le­sas ofi­cia­liai pra­dė­jo sa­vo še­šio­lik­tą ke­lio­nę Aus­tra­li­jo­je, jo tė­vui pri­ncui Phi­li­pui at­si­gu­lus į Lon­do­no li­go­ni­nę da­ry­ti pla­ni­nės klu­bo ope­ra­ci­jos.

Sosto įpėdinis ir jo žmona Camilla oficialiojoje Kvynslando gubernatoriaus rezidencijoje Brisbane buvo pasveikinti 21 pabūklo saliutu, o paskui miesto botanikos sode susitiko su šimtais draugiškai nusiteikusių žmonių.

Princas į Australiją atvyko pirmiausia atidaryti Sandraugos žaidynių Gold Kouste, bet taip pat apsilankys Kernse ir Ramiojojo vandenyno regiono valstybėje Vanuatu, o kitą savaitę išvyks namo.

Charleso tėvas 96 metų princas Philipas dar guvus, bet oficialių pareigų jau atsisakė.

Kaip rašė laikraštis „The Australian“, jam ir Camillai pavyko atvykti į šalį keliomis dienomis anksčiau ir pasimėgauti slaptomis atostogomis su draugais viename ūkyje Gandagajuje Naujajame Pietų Velse.

Charleso vizitas sutapo su naujienomis, kad jo 96 metų tėvas princas Philipas, pernai atsisakęs viešų pareigų, paguldytas į Karaliaus Edvardo VII ligoninę Londone, kur jam bus daroma planinė klubo operacija.

Charlesas šiuo metu turi daug reikalų. Jo vyriausiajam sūnui princui Williamui ir jo žmonai Kate netrukus turi gimti trečias vaikas, o jaunesnysis sūnus princas Harry rengiasi vestuvėms su JAV aktore Meghan Markle, jos įvyks gegužę.

Australijos ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas sakė, kad laukia galimybės pabendrauti su princu, kurį jis pavadino žaviu ir nusimanančiu vyru. „Mes visada labai gerai sutariame, – sakė M. Turnbullas. – Princas ir aš ... domimės daugeliu tų pačių dalykų, ypač jei kalbėsime apie urbanizmą, architektūrą, planavimą, aplinką ir ekologiją.“

Britų karūnos valdžia Australijoje yra didele dalimi simbolinė ir nors karalienė Elžbieta II tebėra labai populiari, kai kas monarchiją laiko kolonijinio valdymo atgyvena. M. Turnbullas aktyviai dalyvavo kampanijoje prieš 1999 metų referendumą, kuris buvo dalis nesėkmingų pastangų nutraukti likusius Australijos ryšius su britų karališkąja šeima.