Premjerė pagimdė dukrelę
Nau­jo­sios Ze­lan­di­jos mi­nis­trė pir­mi­nin­kė Ja­cin­da Ar­dern ket­vir­ta­die­nį Ok­lan­do li­go­ni­nė­je pa­gim­dė du­kre­lę. Ji ta­po an­trą­ja pa­sau­ly­je kū­di­kio su­si­lau­ku­sia par­ei­gas ei­nan­čia ly­de­re.

„Esu tikra, kad patirsime visokiausių emocijų, kurias išgyvena tėvai, bet kartu jaučiuosi labai dėkinga už daugybės žmonių geranoriškumą ir geriausius linkėjimus. Ačiū jums“, – pažymima premjerės pareiškime. J. Ardern pridūrė, kad tiek ji, tiek dukrelė jaučiasi gerai.

Tai pirmas 37 metų ministrės pirmininkės ir jos 40 metų partnerio Clarke'o Gayfordo vaikas. Naujagimė svėrė 3,3 kilogramo.

Ministrės pirmininkės nėštumas buvo stebimas visame pasaulyje. Daug kas tikisi, kad vyriausybės vadovė bus motinystės derinimo su politiniu vadovavimu pavyzdys.

Naujosios Zelandijos ministro pirmininko pareigas laikinai perėmė vicepremjeras Winstonas Petersas. J. Ardern planuoja imti šešias savaites atostogų, o paskui grįžti į darbą.

Tačiau buvo sutarta, kad su J. Ardern vis tiek bus konsultuojamasi dėl svarbių sprendimų, įskaitant nacionalinio saugumo klausimus. Ji yra išreiškusi įsitikinimą, kad vyriausybė jai nedalyvaujant toliau sklandžiai dirbs.

Pastarąjį kartą pareigas einanti valstybės lyderė gimdė 1990 metais. Tuomet Pakistano premjerė Benazir Bhutto pagimdė dukrą.