Praha ketina išguiti iš centro dviratininkus
Ne­se­niai pa­si­ro­dė ži­nia, kad Če­ki­jos sos­ti­nės par­ei­gū­nai pla­nuo­ja užd­raus­ti mies­to cen­tre va­ži­nė­ti dvi­ra­čiais.

Kaip rašo portalas „The Guardian“, šioms transporto priemonėms nuo gegužės 1 dienos nebus leidžiama patekti į kai kuriuos istorinius rajonus nuo 10 iki 17 valandos. Savivaldybės pareigūnai aiškina, kad dviratininkai kelia pavojų pėstiesiems.

„Nesame nusistatę prieš dviratininkus, problemų kelia per ankšta erdvė“, – neseniai žurnalistams sakė Prahos pareigūnas. Jis pridūrė, kad kasdien dėl to kyla konfliktų.

Kitas pareigūnas teigė, jog tai labai kvailas sprendimas, galintis suardyti dviratininkams sukurtą infrastruktūrą, ir siūlė šios idėjos autoriams veikiau atkreipti dėmesį į lauko restoranus. Jie taip išsiplečia ant šaligatvių, kad nelieka vietos nė pėstiesiems.

2016 metais sostinės valdžia uždraudė centre važinėti riedžiais. Šias elektra varomas dvirates transporto priemones buvo pamėgę miesto svečiai. Tačiau vietos valdininkai sulaukė gyventojų skundų, esą riedžiai užkiša gatves ir yra nesaugūs.