Ponios apžiūrėjo P. Cezanne'o portretus
Vil­kė­da­mos ele­gan­tiš­kus bal­tos spal­vos an­samb­lius Me­la­nia Trump ir Bri­git­te Mac­ron at­sis­ky­rė nuo sa­vo vy­rų ir ap­žiū­rė­jo Pa­ulio Ce­zan­ne'o eks­po­zi­ci­ją Va­šing­to­no na­cio­na­li­nė­je dai­lės ga­le­ri­jo­je.

XIX amžiaus prancūzų dailininko 59 portretų paroda – pirmoji, skirta šiam jo kūrybos aspektui. Prancūzijos ir JAV prezidentų žmonos užtruko galerijoje maždaug pusvalandį. M. Trump ir B. Macron lydėjo Mary Morton, viena ekspozicijos kuratorių, vadovaujančių sostinės centre esančio muziejaus prancūzų dailės skyriui.

Abi pirmosios ponios vilkėjo nepriekaištingai pasiūtas baltas sukneles, avėjo aukštakulnius, o M. Trump savo ansamblį buvo papildžiusi plačiakrašte balta skrybėle.

„P. Cezanne'o darbai yra šventė, – sakoma Baltųjų rūmų paskelbtame M. Trump pareiškime. – Šių rinktinių paveikslų eksponavimo Vašingtone laikas tobulas – kai lankėsi ponia Macron.“

Vaikštinėdamos po muziejų B. Macron ir M. Trump šnekučiavosi tarpusavyje, su M. Morton, taip pat su amerikiečių ir britų dailės kuratoriumi Franku Kelly. Be P. Cezanne'o darbų, jos taip pat apžiūrėjo XIX amžiaus amerikiečių menininkės Mary Cassatt paveikslus ir vienintelį Amerikoje esantį Leonardo da Vinci paveikslą – Džinevros de Benči portretą.

Atrodė, kad pirmosios ponios, nepaisydamos amžiaus skirtumo ir pradinio jų vyrų tarpusavio atsargumo, bendravo šiltai. 65 metų B. Macron yra 25 metais vyresnė už sutuoktinį, o 47-erių M. Trump – 24 metais jaunesnė už D. Trumpą. Abi moterys aistringai domisi vaikų švietimu – B. Macron yra dirbusi mokytoja – ir aukštąja mada. Jų vyrai išrinkti prezidentais po kampanijų, kurios iš pradžių nebuvo laikomos perspektyviomis.

Brigitte ir Emmanuelis Macronai į Vašingtoną trijų dienų vizito atvyko pirmadienį. Anksti antradienį Baltuosiuose rūmuose jiems buvo surengta pompastiška sutikimo ceremonija ir 21 šūvio saliutas. Baltuosiuose rūmuose Trumpai pakvietė pirmąją Prancūzijos porą į elegantišką valstybinę vakarienę, pirmą tokią per D. Trumpo prezidentavimo laiką. M. Trump ir jos darbuotojai vakarienei ruošėsi kelis mėnesius. Baltieji rūmai paskelbė vaizdo klipą ir nuotraukų, kuriose matyti, kaip pirmoji ponia rūpinasi detalėmis.

B. Macron ir M. Trump anksčiau buvo susitikusios per NATO ir Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių renginius, taip pat per Trumpų vizitą Paryžiuje pernai liepą.