Plaukikas bandys įveikti Ramųjį vandenyną
Pra­ncū­zų plau­ki­kas an­tra­die­nį nuo Ja­po­ni­jos kran­tų pra­dė­jo ke­lio­nę, siek­da­mas tap­ti pir­muo­ju žmo­gu­mi, perp­lau­ku­siu Ra­mų­jį van­de­ny­ną.

51 metų Benas Lecomte'as daugiau nei 6 mėnesius plauks 8 valandas per dieną JAV vakarinės pakrantės kryptimi. Kelionės atstumas – 9 tūkst. kilometrų.

Per šią kelionę jo laukia didžiuliai iššūkiai, tarp kurių – rykliai, audros, medūzų būriai ir vietomis itin žema vandens temperatūra.

Plaukiko tikslas – padidinti žmonių informuotumą dėl klimato kaitos. Jį lydėsianti mokslininkų komanda pakeliui atliks įvairius tyrimus: jie nagrinės plastiko šiukšles, ekstremalaus sporto poveikį širdžiai ir tirs, kaip Fukušimos branduolinė katastrofa paveikė vandenyną.

JAV gyvenantis B. Lecomte'as šiam iššūkiui rengėsi kasdien ilgas valandas plaukiodamas atvirame vandenyje. Jis taip pat darė „vizualizacijos ir atsiribojimo“ pratimus, kad būtų pasirengęs psichologiškai.

„Protinis pasirengimas yra daug svarbesnis nei psichologinis, – pasakojo jis naujienų agentūrai AFP. – Turi save kontroliuoti, kad visada galvotum apie ką nors teigiamo.“

Oficialus pasirengimas kelionei truko daugiau nei 6 metus, bet B. Lecomte'as šiam iššūkiui ruošėsi dar ilgiau.

1998 metais jis perplaukė Atlanto vandenyną – 6400 km įveikė per 73 dienas. Kai pagaliau Prancūzijoje išlipo į sausumą, pirmieji plaukiko žodžiai buvo „daugiau niekada“, bet gana greitai jis ir vėl ėmė ieškoti naujo iššūkio.

„Nedaug užtruko, kad apsigalvočiau, – pasakojo B. Leomte'as JAV radijui NPR. – Po trijų, keturių mėnesių aš jau pradėjau mąstyti apie savo kitą nuotykį.“

Per visą kelionę plaukiko kasdienė rutina beveik nesikeis. Jis plauks 8 valandas, tada šoks į jį lydintį laivą, kur pavalgys ir miegos, o tada vėl šoks į vandenį.

Kad turėtų energijos plaukti, per dieną jis siekia suvartoti 8 tūkst. kalorijų.

„Mano dietoje griežtai nėra cukraus. Didžiąją dalį kalorijų gausiu iš daug riebalų turinčio maisto. Tai bus sausai užšaldyti patiekalai, ryžiai, makaronai ir įvairios sriubos“, – rašė B. Lecomte'as per tinklalapio „Reddit“ interviu.

Plaukiką lydinčiame laive įtaisytas GPS imtuvas ir susidomėjusieji B. Lecomte'o tinklalapyje galės stebėti jo pažangą.