Pernai turtuoliai dar labiau pralobo
Tur­tin­giau­sių pa­sau­lio gy­ven­to­jų tur­to ver­tė per­nai pa­di­dė­jo be­veik 1 trln. JAV do­le­rių. Tai ro­do agen­tū­ros „Bloom­berg“ skai­čiuo­ja­mas mi­li­jar­die­rių in­dek­sas.

2017-ieji sėkmingiausi buvo interneto mažmenininkės „Amazon.com“ vadovui Jeffui Bezosui. Jo turto vertė padidėjo 34,2 mlrd. JAV dolerių. Dabar šis amerikietis laikomas turtingiausiu pasaulio žmogumi.

Kinijos nekilnojamojo turto bendrovės „China Evergrande“ įkūrėjas Hui Ka Yanis savo turtą pagausino 4,5 karto, arba 25,9 mlrd. JAV dolerių. Dėl tokios įspūdingos sėkmės jis tapo turtingiausiu Azijos gyventoju.

Į „Bloomberg“ indeksą įtraukti 38 Kinijos milijardieriai 2017 metais praturtėjo 177 mlrd. JAV dolerių, arba 65 procentais. Šis prieaugis yra didžiausias tarp visų pasaulio valstybių. Tuo metu bendra 159 JAV milijardierių turto vertė pernai pakilo 18 proc., arba 315 mlrd. JAV dolerių. Dabar jie valdo turto už maždaug 2 trln. JAV dolerių.

Tačiau kai kuriems turtuoliams 2017-ieji buvo nesėkmingi. Pavyzdžiui, prancūzų verslininkas Patrickas Drahi nuo metų pradžios neteko 4,1 mlrd. JAV dolerių, arba 39 proc. savo turto. O garsus Saudo Arabijos investuotojas princas Al-Waleedas bin Talalis po sulaikymo, kuris buvo susijęs su valdžios vykdomomis kovos su korupcija priemonėmis, prarado 1,9 mlrd. JAV dolerių.