Pasirodžiusi be skaros, pasiųsta už grotų
Mo­te­ris, ku­ri pro­tes­tuo­da­ma prieš Ira­ne pri­va­lo­mas ska­ras vie­šu­mo­je ją nu­si­ri­šo, nu­teis­ta dve­jus me­tus ka­lė­ti, įskai­tant tris mė­ne­sius be tei­sės bū­ti pa­leis­tai pir­ma lai­ko.

Apie nuosprendį paskelbęs Teherano vyriausiasis prokuroras Abbasas Jafari Dolatabadi moters vardo nenurodė, bet sakė, kad ji ketina apskųsti nuosprendį.

Pasak prokuroro, ši moteris viešai „skatino moralinį pagedimą“. Jis kritikavo nuosprendžio lengvumą ir sakė, kad siektų visų dvejų metų įkalinimo bausmės.

Nuo gruodžio pabaigos daugiau kaip 30 iraniečių moterų buvo areštuotos už tai, kad nusiėmė skaras viešumoje. Dauguma buvo paleistos, bet kitos yra teisiamos.

Nuo 1979 metų Islamo revoliucijos šalyje galioja įstatymas, kad visos moterys, iranietės ir užsienietės, taip pat ir ne musulmonės, privalo viešumoje visą laiką būti su kūną slepiančiais drabužiais ir skaromis. Tačiau šalies dorovės policijos įkarštis pastaruosius du dešimtmečius slūgo, ir vis daugiau moterų Teherane ir kituose didmiesčiuose nešioja laisvas, plaukų nepaslepiančias skaras. Kai kuriuose sostinės rajonuose moterys nuolat matomos vairuojančios automobilius su skaromis, nukritusiomis ant pečių. Prokuroras sakė, kad daugiau su tokiu elgesiu nesitaikstys. Jis nurodė konfiskuoti prieš visuomenės normas maištaujančių moterų automobilius. Jo įsitikinimu, tam tikra „tolerancija“ buvo įmanoma kalbant apie moteris, nešiojančias laisvas skaras, „bet būtina veikti jėga prieš žmones, kurie tyčia abejoja islamiškojo šydo taisyklėmis“.