Pasipiktino draudimu dėvėti džinsus
Gal kam ir at­ro­do, kad bo­čią – spor­ti­nį žai­di­mą su ru­tu­liais – pri­va­lu žais­ti pa­si­puo­šus, ta­čiau nau­jos tai­syk­lės, pa­gal ku­rias Pra­ncū­zi­jos na­cio­na­li­nia­me čem­pio­na­te drau­džia­mi džin­sai, pa­pik­ti­no šio žai­di­mo ger­bė­jus.

Bočia, kuri dažnai žaidžiama parkuose ir su taure vyno ar anyžių likerio rankoje, Prancūzijoje paprastai yra neformalus užsiėmimas. Jis suburia ir jaunus, ir senus žmones iš įvairių visuomenės sluoksnių.

Tačiau nacionalinė federacija, siekdama šio žaidimo pripažinimo olimpine sporto šaka, nusprendė, kad rimtiems žaidėjams per varžybas reikia demonstruoti oresnį įvaizdį.

Džinsai jau uždrausti per visus nacionalinio bočios čempionato etapus, bet per kvalifikacinius etapus aprangos kodas anksčiau būdavo ignoruojamas. Dabar federacija jau reikalauja ne džinsinių kelnių ar elegantiškų šortų.

„Ilgą laiką bočia buvo laisvalaikio užsiėmimas, visi elgėsi kaip išmanė, o dabar tai aukšto lygio sportas. Tai įvaizdžio klausimas“, – aiškino nacionalinės bočios federacijos atstovas. Pasak jo, džinsai dažnai būna prastai prižiūrėti, suplėšyti, neskalbti ar nelabai švarūs.

Maištingi prancūzai, regis, visai nenori paklusti tokiam diktatui. Viena žaidėjų asociacija, protestuodama prieš pakeitimus, gegužės 1 dieną šalies pietuose esančiame Nimo mieste organizuoja varžybas „tik su džinsais“.

Kiti žaidėjai internete dalijasi Prancūzijos rytuose esančio Ži miestelio klubo prezidento nuotrauka. Jis užfiksuotas vienose varžybose pasirodęs su klouno kostiumu.