Parduotuvė be eilių
Elek­tro­ni­nės pre­ky­bos mil­ži­nė „A­ma­zon“ pir­ma­die­nį Siet­le ati­da­rė bū­ti­niau­sių pre­kių par­duo­tu­vę, ku­rios lan­ky­to­jams ne­rei­kės sto­vė­ti ei­lė­se prie ka­sų ar nau­do­tis sa­va­ran­kiš­ko at­sis­kai­ty­mo ter­mi­na­lu.

Parduotuvės be kasininkų modelį, pavadintą „Amazon Go“, JAV įmonė pristatė prieš kiek daugiau negu metus. Ji tada pareiškė, kad 170 kv. m ploto erdvėje iš pradžių bus siūlomos tik maisto prekės ir joje galės apsipirkti tik įmonės darbuotojai. Atliekant bandymus buvo nustatyta spragų, tad atidarymas eiliniams pirkėjams buvo atidėliojamas.

Asmuo į savo išmanųjį telefoną turi atsisiųsti specialią programėlę. Įeidamas į parduotuvę prie įėjimo vartelių savo aparate jis nuskenuoja QR kodą. Jutikliai registruoja pirkėjo pasirenkamas prekes, kurios dedamos į virtualųjį pirkinių krepšelį. Jeigu pirkėjas kokią nors prekę padeda atgal ant lentynos, ji automatiškai pašalinama. Pasirinkęs visas norimas prekes, jis iš parduotuvės paprasčiausiai išeina, o programėlė pirkinių sumą nurašo iš sąskaitos.