Parduotas didžiausias pasaulyje gėlavandenis perlas
Di­džiau­sias ži­no­mas pa­sau­lio gė­la­van­de­nis per­las, ka­dai­se pri­klau­sęs Je­ka­te­ri­nai II, ket­vir­ta­die­nį Ny­der­lan­duo­se bu­vo par­duo­tas už 320 tūkst. eu­rų, tai pa­skel­bė auk­cio­nų na­mai „Ven­due­huis“.

„Miegančiu liūtu“ dėl savo formos vadinamas perlas tikriausiai susiformavo pirmojoje XVIII amžiaus pusėje Kinijos vandenyse, galbūt net Džudziange (Perlų upėje).

Aukcionų namai nurodė, kad perlas sveria maždaug 120 g ir yra beveik 7 cm ilgio. Šį unikalų brangakmenį nupirko japonų prekiautojas.

Maždaug 1765 metais „Miegantį liūtą“ į Bataviją – dabartinę Džakartą – nuvežė olandų pirklys iš Olandų Rytų Indijos bendrovės. Batavijoje perlo savininku tapo šios bendrovės buhalteris Hendrikas Coenraadas Sanderis.

„H. C. Sanderiui mirus perlas 1778 metais buvo parduotas aukcione Amsterdame, jį įsigijo Jekaterina II, Rusijos imperatorė“, – nurodė „Venduehuis“.

Jekaterina II perlą iki 1796-ųjų eksponavo Ermitaže Sankt Peterburge. Neramiais metais po jos mirties perlas dingo, o galiausiai vėl atsirado Lenkijoje.

Po tolesnių nuotykių 1865-aisiais brangakmenį nupirko olandų auksakalys, ir jo šeimoje perlas išbuvo keturias kartas, kol Amsterdamo perlų draugija 1979 metais jį nupirko ketindama ištirti ir išsiaiškinti jo istoriją.