Parduota Napoleonui galbūt priklausiusi skrybėlė
Dvi­kam­pė ka­riš­ka skry­bė­lė, kaip ma­no­ma, pri­klau­siu­si im­pe­ra­to­riui Na­po­leo­nui ir esą ap­tik­ta jo pra­lai­mė­to Va­ter­lo mū­šio lau­ke, pir­ma­die­nį par­duo­ta Pra­ncū­zi­jos auk­cio­ne už 280 tūkst. eu­rų (ne­įs­kai­tant mo­kes­čių). Prog­no­zuo­ta, kad už šį gal­vos ap­dan­ga­lą bus su­mo­kė­ta 30–40 tūkst. eu­rų.

Tai buvo dar vienos varžytinės, leidusios organizatoriams užsidirbti iš neslūgstančios paklausos daiktams, kurie priklausė buvusiam Prancūzijos imperatoriui. Jis praėjus dviem šimtmečiams po mirties tebėra itin populiari istorinė figūra.

Napoleonas nešiodavo skrybėlę pakreiptą šonu, o ne tradiciškai išilgai veido, kad jį galima būtų lengvai atpažinti kovos lauke. Per 15 metų trukusį valdymą imperatorius, kaip manoma, pakeitė apie 120 juodų dvikampių su bebrenomis.

Daugumą šių galvos apdangalų pagamino prancūzų skrybėlių manufaktūra „Poupard“. Tačiau iki mūsų dienų išliko tik keletas egzempliorių, kurių autentiškumas patvirtintas. „Skrybėlė turi atitikti istorinį laikotarpį ir jo galvos dydį“, – aiškino aukciono rengėjas Etienne'as De Baecque'as.

Nors visiškai tiksliai buvo neįmanoma nustatyti aukcione parduoto galvos apdangalo kilmės, jis laikomas priklausęs imperatoriui. Rašytiniai šaltiniai rodo, kad vienas olandų kapitonas 1815 metais Vaterlo kaime pasiėmė šį aksesuarą kaip karo trofėjų.

„Yra ir kitų smulkių detalių: Napoleonas nekentė apsiuvų ir visada reikalaudavo juos pašalinti. Be to, prašydavo apsiūti tam tikras vietas, kuriose laikydavo skrybėlę“, – pažymėjo E. De Baecque'as.

Prieš ketverius metus panaši kariška dvikampė aukcione buvo parduota už 1,9 mln. eurų Pietų Korėjos maisto pramonės ir žemės ūkio gigantės „Harim“ savininkui.