Panika dėl tualetinio popieriaus
Pra­ėju­sį sa­vait­ga­lį Tai­va­no gy­ven­to­jai iš par­duo­tu­vių len­ty­nų šluo­te šla­vė tua­le­ti­nį po­pie­rių, mat pa­skli­do ži­nia, kad jo kai­na ko­vą ga­li ge­ro­kai šok­te­lė­ti.

Socialinių tinklų vartotojai savo paskyrose skelbė tuščių lentynų nuotraukas. Kai kurie žmonės teigė, jog pasirūpinti tualetinio popieriaus atsargomis paskatino ne būsimas brangimas, bet baimė, kad jo apskritai bus sunku įsigyti.

Didžiausias Taivano prekybos tinklas „ET Mall“ patvirtino, kad vasario 25-ąją viena perkamiausių prekių buvo įvairių rūšių tualetinis popierius. Be to, jo paklausa buvo dešimt kartų didesnė nei įprastai. Vartotojų apsaugos departamentas ramino žmones, esą prekybos centruose šios kasdien naudojamos higienos priemonės tikrai nepritrūks.

Taivaniečiai baiminasi, kad gali pritrūkti šios kasdien naudojamos asmens higienos priemonės. / bbc.com nuotrauka

Kaip nurodo Taivano ekonomikos reikalų ministerija, tualetinio popieriaus kainos šuolis yra tiesiogiai susijęs su kylančia pasauline žaliavų verte. Pavyzdžiui, vienas svarbių veiksnių – miškų gaisrai Kanadoje. Dėl to šiam produktui gaminti naudojamo pluošto kaina gerokai padidėjo: dabar tona atsieina apie 800 dolerių, o prieš metus ji kainavo 650 dolerių.

Tačiau vienas didžiausių Taivano tualetinio popieriaus tiekėjų YFY nurodo, kad padėtis yra dar sudėtingesnė. Sparčiai brangsta ne tik žaliavos, bet ir šio produkto pakavimas bei transportavimas.