Pagaliau taps seru
Ta­po ži­no­ma, kad le­gen­di­nis „The Beat­les“ būg­ni­nin­kas Rin­go Star­ras už sa­vo nuo­pel­nus mu­zi­kai ir lab­da­rai bus ka­ra­lie­nės įšven­tin­tas į ri­te­rius. Ši gar­bė jam bus su­teik­ta 20 me­tų vė­liau, nei ri­te­riu ta­po Pa­ulas McCart­ney.

Paskutinį kartą Bakingamo rūmuose R. Starras (tikrasis vardas Richardas Starkey) lankėsi 1965 metais, kai ketvertas iš Liverpulio pelnė Britų imperijos kavalierių ordiną. Vėliau Johnas Lennonas tvirtino, jog prieš ceremoniją visi muzikantai prisirūkė rūmų tualete.

Po ketverių metų J. Lennonas savąjį apdovanojimą grąžino, protestuodamas prieš karą Vietname. Ringo atsisakė pasekti jo pėdomis pareiškęs, jog šis ordinas jam labai daug reiškia.

Seras P. McCartney, įšventintas į riterius 1997 metais, ne kartą teigė, jog Ringo ne mažiau to vertas. Paklaustas, ar negalėtų užtartį už jį žodelį karalienei, P. McCartney juokavo: „Paskutinį kartą, kai ėjau pro šalį, jos nebuvo namie. Antraip tikrai būčiau užsukęs ir pasakęs: „Klausyk, brangioji, seras Richardas Starkey. Nes jau tikrai būtų laikas.“

Būgnininko draugai sako, kad neseniai iš karališkųjų rūmų atėjęs laiškas pribloškė 77 metų muzikantą. Mat Ringo jau nebesitikėjo kada nors pridėti prie savo vardo titulą seras.

Savo pirmąsias būgnininko lazdeles Ringo gavo dovanų per Kalėdas, kai buvo 17-os, ir tuojau pasiryžo tapti geriausiu būgnų mušiku per visą istoriją. Kai kūrėsi „The Beatles“, jis jau grojo su kitomis grupėmis, bet priėmė pasiūlymą užimti Pete'o Besto vietą.

Bitlų žinovai teigia, jog Ringo muzikalumas, humoro jausmas ir aktoriniai gebėjimai daug prisidėjo prie grupės sėkmės. Būtent Ringo, kaip byloja legenda, priklauso frazė „ A Hard Day's Night“, tapusi vieno didžiausių „The Beatles“ hitų, studijinio albumo ir filmo pavadinimu.

Kai 1970 metais bitlai iširo, Ringo tęsė sėkmingą solo karjerą. Jis reiškėsi muzikoje, kine ir televizijoje. Jo labdaringa veikla nukreipta į tokias sritis kaip AIDS švietimas, pagalba išnaudojamiems vaikams, žmogaus teisės, skurdas visame pasaulyje ir meninė kūryba.

Šiuo metu Šveicarijoje ir Kalifornijoje gyvenantis muzikantas daugiausia gastroliuoja su savo grupe po Ameriką. Jis yra tik vienas iš dviejų dar gyvų bitlų (kartu su P. McCartney). J. Lennonas buvo maniako nušautas prie savo namų Niujorke 1980 metais vos 40-ies. George'as Harrisonas mirė 58 metų nuo vėžio 2001-aisiais. Nors jų nebėra ir jie nebegalės būti pagerbti tokiu pačiu būdu, gerbėjai mano, kad Ringo riterystė bus drauge ir visos grupės nuopelnų populiariajai muzikai pripažinimas.