Nyderlandai planuoja finansinę paskatą dviračiu į darbą važiuojantiems žmonėms
Į dar­bą dvi­ra­čiu va­žiuo­jan­tys olan­dai ga­li su­lauk­ti fi­nan­si­nės par­amos – Ny­der­lan­dai ieš­ko bū­dų, kaip pa­ska­tin­ti žmo­nes ke­lio­nei į dar­bą rink­tis ne au­to­mo­bi­lius, o dvi­ra­čius.

„Išlipkime iš savo automobilių ir važiuokime dviračiais“, – šią savaitę sakė Nyderlandų infrastruktūros ministro pavaduotoja Stientje van Veldhoven, skelbdama apie naujas skatinamąsias priemones dviratininkams.

„Noriu paskatinti važiavimą dviračiais bei paraginti 200 tūkst. žmonių išlipti iš automobilių bei numinti 3 mlrd. kilometrų daugiau savo dviračiais“, – teigė ji.

Viena iš ministerijos idėjų – finansinės kompensacijos į darbą dviračiu važiuojantiems žmonėms. Siūloma, kad už kiekvieną į darbą numintą kilometrą darbuotojai gautų 19 centų.

S. van Veldhoven pasiūlyme taip pat siūloma subsidijuoti dviračių įsigijimą.

Nyderlanduose dviračiai yra itin populiarūs – nors šalies populiacija siekia 17 mln. gyventojų, skaičiuojama, kad šie bendrai turi daugiau nei 22 mln. dviračių.

Prie dviračių populiarumo prisideda ir nedidelė šalies teritorija – daugiau nei pusė olandų per dieną nukeliauja mažiau nei 7,5 kilometro, pusė gyvena arčiau nei 15 kilometrų nuo savo darbovietės.