Nunyko vieni seniausių baobabų
Af­ri­ko­je per pa­sta­rą­jį de­šimt­me­tį stai­ga vi­siš­kai ar iš da­lies nu­ny­ko vie­ni se­niau­sių že­my­ne bao­ba­bų. Sa­ko­ma, kad kai ku­rie jų iš­dy­go dar Se­no­vės Grai­ki­jos lai­kais.

Mokslininkų spėjimu, 1100–2500 metų senumo medžiai galėjo tapti klimato kaitos aukomis. Tyrėjų iš Rumunijos, Pietų Afrikos ir Jungtinių Valstijų komanda nurodė, jog būtina atlikti daugiau tyrimų tiksliai priežasčiai įvardyti.

2005–2017 metais mokslininkai ištyrė daugiau nei 60 baobabų, augusių pietinėje Afrikos dalyje – Zimbabvėje, Namibijoje, Pietų Afrikoje, Botsvanoje ir Zambijoje. Išnagrinėję kamienų apimtį, medžių aukštį, medienos tūrį ir amžių jie atskleidė netikėtą ir intriguojantį faktą. Paaiškėjo, kad dauguma seniausių ir didžiausių medžių nunyko būtent tyrimo metu.

Baobabai yra didžiausi ilgamečiai žydintys medžiai. Jie auga Afrikos savanų regionuose, o už žemyno ribų – atogrąžų teritorijose, į kurias jie buvo atvežti. Tai keistai atrodantis augalas, kurio šakos primena į dangų nukreiptas gumbuotas šaknis, taigi, atrodo, kad jis yra apverstas aukštyn kojomis. Šie įspūdingi medžiai gali augti 3 tūkst. metų.