Netikros naujienos seriale „Homeland“ ir žalieji žmogeliukai „Okkupert“
Se­ria­lų kū­ri­mas žen­gia ko­ja ko­jon su vi­sai ne­to­li­mos pra­ei­ties įvy­kiais. Štai sep­tin­ta­me (ir, pa­na­šu, prieš­pas­ku­ti­nia­me) se­ria­lo „Tė­vy­nė“ (Ho­me­land) se­zo­ne ma­to­me Ru­si­jos sklei­džia­mų ne­ti­krų nau­jie­nų pa­nau­do­ji­mą prieš JAV pre­zi­den­tę.

GRU agentas, kurį vaidina Kaliningrado srityje gimęs Costa Ronin (beje, jis panašų vaidmenį atlieka ir kitame seriale apie Rusijos šnipus – The Americans) veikia Vašingtono panosėje skleisdamas netikras naujienas ir taip bandydamas sukompromituoti prezidentę. Suprantama, serialo pagrindinė veikėja Carrie Mathison (aktorė Claire Danes), ir čia gelbėja savo šalį: matome America first požiūrį net jos santykių su dukterimi kontekste. Kai kurie įvykiai vyksta Maskvoje, bet scenos filmuotos Budapešte, Vengrijoje.

Ar buvo bandymų susitarti dėl fimavimų Maskvoje galime tik spėlioti, tačiau 2015 metais pasirodžius kitam serialui – norvegų ir švedų „Okupuoti“ (Okkupert), Rusija oficialiai protestavo, prieš, anot jų, nepagrįstą Rusijos vaizdavimą kaip agresorių. Seriale vaizduojama netolima ateitis kai Rusija panašiais į Krypo aneksiją metodais okupuoja Norvegiją, JAV nesikiša, o Europos Sąjunga tradiciškai apsiriboja reikšdama „susirūpinimus“. Beje, šiame seriale Rusijos ambasadorę Norvegijoje vaidina Ingeborga Dapkūnaitė.

Serialus „Homeland“, „Okkupert“ ir „The Americans“ rekomenduojame visiems infokarai.lt skaitytojams.