Nešventiškas noras
Per 104-ąjį gim­ta­die­nį ger­bia­mas moks­li­nin­kas už­pū­tė žva­ku­tę ir iš­reiš­kė vie­ną no­rą.

Dr. Davidas Goodallas iš Perto, Australija, šventė gimtadienį su savo šeima ir draugais dukters namuose. Užpūsdamas žvakutę jis turėjo vieną troškimą. „Aš noriu numirti“, – sakė senolis ABC.

Dr. D. Goodallas, 2016 metais patekęs į laikraščius dėl to, kad jo Edith Cowan universitetas nurodė jam dirbti namuose, sakė, jog mielai būtų 20 ar 30 metų jaunesnis. Pastaruoju metu jo sveikata labai pašlijo. Jis nebegali tęsti mokslinio darbo universitete, nes dėl prasto regėjimo nebeperskaito elektroninių laiškų. Taip pat nebegali nukakti į darbą. Mat prieš kelis mėnesius pargriuvo ir dvi dienas išgulėjo ant grindų savo bute, kol jį aptiko valytoja. Visa tai labai numušė garbaus amžiaus akademiko ūpą.

Dr. D. Goodallas jau 20 metų yra grupės „Exit International“, kovojančios už teisę į eutanaziją, narys. Jis įsitikinęs, kad žmogus, kurio gyvenimas persirito į antrąją pusę, turi gauti visas pilietines teises, įskaitant teisę numirti.

Australijos Viktorijos valstija nuo 2019 metų įteisino eutanaziją visiems nepagydomiems ligoniams, kuriems liko gyventi mažiau nei pusę metų. Panašių įstatymų siekia ir kitos Australijos provincijos.