Neįtiko kūdikio vardas
Ita­lų po­ra iš Mi­la­no nu­ta­rė pa­va­din­ti sa­vo du­krą Blu, ta­čiau teis­mas nu­ro­dė par­ink­ti mer­gai­tei tin­ka­mes­nį var­dą.

2000 metais išleistas prezidento dekretas nurodo, kad vaikui suteikiamas vardas turi nusakyti jo lytį. Pareigūnų teigimu, mergaitės negalima vadinti Blu (liet. mėlyna), nes jis kelia neaiškumų. Jie liepė tėvams išrinkti kitą vardą ir pagrasino padaryti tai patys, jei to laiku nepadarys gimdytojai.

Italijoje, kaip rodo nacionalinė statistikos institucija ISTAT, galima sutikti kelias Blu. 2016 metais šalyje buvo mažiausiai šešios italės, turinčios šį vardą. Leidiniui „La Republica“ pavyko susisiekti su 41 metų Blu Lapore. Romoje gyvenanti moteris pasakojo, kad jos motinai pavyko įtikinti pareigūną. Gimdytoja neva papriekaištavo, jog vardai laikui bėgant keičiasi, ir pateikė Celeste pavyzdį. Italijoje iš pradžių tai buvo berniukiškas vardas, bet dabar jis išimtinai duodamas mergaitėms.

Spręsdami, kaip pavadinti savo vaikus, italai yra gana konservatyvūs. Čia itin populiarūs šimtmečius skaičiuojantys berniukų vardai – Francesco, Alessandro, Leonardo, Lorenzo. Tarp mergaičių dažniau pasitaiko Emma, Ginevra, Alice, Sofia, Aurora, Giulia.