Neilas Diamondas daugiau nebekoncertuos
JAV mu­zi­kos sce­nos ve­te­ra­nas Ne­ilas Dia­mon­das, vie­nas dau­giau­sia įra­šų par­da­vu­sių vi­sų lai­kų dai­ni­nin­kų, pir­ma­die­nį pa­skel­bė, kad ne­be­rengs kon­cer­tų, nes jam diag­no­zuo­ta Par­kin­so­no li­ga.

Pasitaręs su gydytoju Brukline gyvenantis atlikėjas, kuriam šiandien sueina 77-eri, atšaukė Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje kovą numatytus koncertus. Jie turėjo būti dalis pasaulinių gastrolių, skirtų 50-osioms N. Diamondo pirmųjų įrašų metinėms. Vis dėlto dainininko pareiškime teigiama, jog jis planuoja „dar ilgai aktyviai kurti, daryti įrašus ir įgyvendinti kitus projektus“.

„Labai nenoriai ir su dideliu nusivylimu skelbiu, kad pasitraukiu iš koncertinių gastrolių. Man buvo didelė garbė pastaruosius 50 metų rodyti savo šou visuomenei“, – pabrėžė atlikėjas ir atsiprašė gerbėjų, laukusių būsimų koncertų. Atiduodamas duoklę savo garsiajam kūriniui „Sweet Caroline“, N. Diamondas padėkojo ištikimiems klausytojams citata iš dainos: „Šis pasivažinėjimas dėl jūsų buvo toks geras, toks geras, toks geras.“

Jaunystėje N. Diamondas metė studijas Niujorko universitete ir pradėjo kurti tokiems garsiems atlikėjams bei grupėms kaip „The Monkees“. Jis pats iškilo 7-ojo dešimtmečio pabaigoje.

Pasikeitus madoms, išpopuliarėjus labiau provokuojamam rokui, N. Diamondas užsitikrino gerbėjų armiją švelnesniais kūriniais – atsigręžė į klasikinę popmuziką. Šis senamadiškas sentimentalių dainų atlikėjas surinkdavo sausakimšas sales žiūrovų. Per koncertus skambėdavo tokie jo hitai kaip „Sweet Caroline“, „Girl, You'll Be a Woman Soon“ ir „Cracklin' Rosie“.

Rokenrolo šlovės muziejaus narys N. Diamondas šį sekmadienį per „Grammy“ teikimo ceremoniją bus pagerbtas apdovanojimu už gyvenimo pasiekimus. Atlikėjas atrodė visiškai sveikas, kai Naujųjų metų išvakarėse Niujorko Taimso aikštėje drauge su minia dainavo „Sweet Caroline“.

2014 metais duodamas interviu naujienų agentūrai AFP jis sakė, kad stengėsi nepasiduoti to, kas buvo populiaru radijuje, įtakai ir kad negali įsivaizduoti kada nors išeisiąs į pensiją. „Manau, bus baisu ir labai sunku sustoti, – neslėpė N. Diamondas. – Tai dalis to, kas esu.“

Per savo karjeros 50-mečio gastroles dainininkas spėjo surengti 55 koncertus Šiaurės Amerikos ir Europos arenose.

Parkinsono liga – lėtinė neurodegeneracinė liga, paveikianti kūno motoriką. Ja paprastai serga vyresnio amžiaus žmonės. Parkinsono liga dažnai lemia kretėjimą ir kitokius judėjimo sutrikimus, bet nėra mirtina, tik gali sekinti žmogų.