Naujos Lionelio Messi pareigos
Jung­ti­nių Tau­tų (JT) Pa­sau­lio tu­riz­mo or­ga­ni­za­ci­ja pir­ma­die­nį pra­ne­šė pa­sky­ru­si fut­bo­lo klu­bo „Bar­ce­lo­na“ žvaigž­dę ar­gen­ti­nie­tį Lio­ne­lį Mes­si at­sa­kin­go tu­riz­mo ska­ti­ni­mo am­ba­sa­do­riu­mi.

„Per savo keliones turėjau galimybę susipažinti su kitomis kultūromis ir visuomenėmis bei rasti kitų būdų pažvelgti į pasaulį. Ši patirtis labai praturtina“, – Madride įsikūrusios JT institucijos paskelbtame pareiškime apie L. Messi paskyrimą teigė pats futbolininkas.

Institucija stiprina savo kampaniją, skirtą sumažinti turistų daromą žąlą gamtai ir istorinėms vietovėms. „Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie misijos, kurios tikslas – skatinti atsakingą turizmą“, – sakė penkis kartus „FIFA pasaulio metų žaidėjo“ apdovanojimą laimėjęs sportininkas.

Pasaulio turizmo organizacija atsakingu turizmu vadina tokį, kuris „padeda didinti šios srities naudą ir sumažinti galimą neigiamą poveikį aplinkai, kultūros paveldui ir bendruomenėms visame pasaulyje“.

Šios institucijos vadovas Zurabas Pololikašvilis sakė, kad L. Messi sutikimas skatinti „teigiamas vertybes ir turizmo naudą yra didžiulė garbė“.

„L. Messi yra unikalus sportininkas ir pavyzdys, kaip valios jėga ir nuolatiniu darbu pasiekiama gerų rezultatų“, – pridūrė jis.

Šį „La Liga“ sezoną 30-ių futbolininkas yra daugiausia įvarčių įmušantis žaidėjas. Jis pelnė 29 įvarčius ir laikomas geriausiu visų laikų puolėju Ispanijos prestižiškiausioje lygoje.

L. Messi taip pat yra daugiausia įvarčių įmušęs futbolininkas per visą „Barcelonos“ ir Argentinos istoriją.