Naujos detalės apie Michelle Obamos memuarus
Mi­chel­le Oba­mos me­mua­rai yra vie­na lau­kia­miau­sių šiais me­tais pa­si­ro­dy­sian­čių kny­gų. Sek­ma­die­nį bu­vu­si JAV pir­mo­ji le­di pa­skel­bė, kad kny­ga va­din­sis „Be­co­ming“ („Taps­mas“), ir pa­si­da­li­jo ke­lio­mis ki­to­mis de­ta­lė­mis.

Leidykla „Penguin Random House“ memuarus išleis šių metų lapkričio 13 dieną net 24 kalbomis. Sklinda gandai, jog teises į Michelle ir Baracko Obamos memuarus įsigijusi leidykla už abi knygas bendrai autoriams sumokėjo net 65 mln. dolerių.

M. Obama memuarų rašymą apibūdino kaip „itin asmenišką patirtį“. Kaip sakė Michelle, ji tikisi, kad jos istorija padrąsins kitus tapti tuo, kuo jie nori.

Knygoje bus pasakojama apie jos vaikystę Čikagoje bei karjerą, kurią M. Obama derino su motinyste, ir, žinoma, jos metus, praleistus Baltuosiuose rūmuose.

Išplatintame pranešime buvusi pirmoji ledi teigė: „Becoming“ rašymas buvo itin asmeniška patirtis. Tai pirmą kartą gyvenime suteikė man galimybę sąžiningai apmąstyti netikėtą savo gyvenimo trajektoriją.“

Pasirodžius memuarams, M. Obama leisis į tarptautinį knygos pristatymo turą. Jo detalės paaiškės kiek vėliau.

M. Obama seka savo pirmtakių pėdomis. Lady Bird Johnson, kurios vyras Lyndonas B. Johnsonas prezidentavo 1963–1969 metais, knyga „Baltųjų rūmų dienoraštis“ (A White House Diary) buvo labai populiari. Tad vėliau visos pirmosios ledi, išskyrus Pat Nixon, pasibaigus jų vyrų kadencijoms, parašė ir išleido savo memuarus.

Tarp garsių pirmųjų ledi darbų – Lauros Bush „Iš širdies“ (Spoken from the Heart) ir Hillary Clinton „Gyvoji istorija“ (Living History).

„Becoming“ nebus pirmoji M. Obamos knyga. 2012 metais pasirodė „Užauginta Amerikoje“ (American Grown), kurioje pasakojama apie jos Baltųjų rūmų daržą ir sveikos mitybos iniciatyvas, einant pirmosios ledi pareigas.