Moterys pasitiko savo šventę protestais
Pa­ger­biant mo­te­rų tei­ses ir rek­la­muo­jant tarp­tau­ti­nį ju­dė­ji­mą prieš ly­ti­nį prie­ka­bia­vi­mą Par­yžiaus Ei­fe­lio bokš­tas nu­švi­to ypa­tin­go­mis švie­so­mis.

Tarptautinės moters dienos išvakarėse ant garsiojo Paryžiaus simbolio pasirodė užrašas „Maintenant On Agit“ („Dabar mes veikiame“). Per trumpą bokšto įžiebimo ceremoniją kalbėjo kultūros ministrė Francoise Nyssen ir Paryžiaus merė Anne Hidalgo, moterų teisių asociacijų nariai.

Tuo tarpu Ispanijoje per streiką ginant moterų teises buvo atšaukta daugiau nei 300 traukinių. Streikas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į moterų ir vyrų nelygybę, paveikė ir Madrido metropoliteno sistemą.

Penelope Cruz paliko vyrą vieną kapstytis su vaikais.

Neišvažiavo maždaug 200 iš 568 tarpmiestinių sąstatų, buvo atšaukti 105 ilgųjų maršrutų traukiniai. Šį 24 valandų streiką organizavo 10 profesinių sąjungų. Feministinės grupės kreipėsi į moteris, prašydamos tą dieną neleisti savo pinigų ir užmiršti kasdienius darbus.

Organizuojant šį streiką Ispanijoje kelias savaites vyko karštos diskusijos. Prie streiko nusprendė prisidėti ir daug garsių šalies moterų. Viena jų – ispanų aktorė Penelope Cruz, atšaukusi numatytus renginius ir pažadėjusi streikuoti namuose – palikti savo partnerį Javierą Bardemą vieną rūpintis dviem jų vaikais.

Ministrės, dirbančios premjero Mariano Rajoy vyriausybėje, buvo nuosaikesnės – dvi iš penkių pareiškė, kad geriau laikysis minimalaus darbo tvarkos ir atliks tik privalomas užduotis, numatytas darbo sutartyje.