Moksleivis perplaukė Lamanšą
Dvy­lik­me­tis pra­ncū­zų moks­lei­vis To­mas Go­ro­nas sa­va­ran­kiš­kai perp­lau­kė La­man­šą vien­vie­te bur­val­te.

Savo žygį Tomas pradėjo trečiadienio rytą, 7 valandą. Jis išplaukė iš Nidlso, esančio Vaito saloje, ir per 14 val. 20 min. pasiekė Šerbūrą Šiaurės Prancūzijoje. Berniukas pasiekė kelionės vienviete burvalte „Optimist“ rekordą.

Burvaltę negailestingai supo bangos, o Tomą kankino jūros liga. Paauglio tėvas Nicolas visą kelionę lydėjo sūnų, plaukdamas šalia didesne jachta.

Nepaisydamas sunkumų Tomas tiesiog spindėjo iš džiaugsmo sužinojęs, kad pasiekė naują rekordą, – įveikdamas 60 jūrmylių (111 km) jis užtruko 36 minutėmis trumpiau negu kita „Optimist“ buriuotoja prancūzė Violette Dorange. Mergina tai atliko 2016 metais būdama 15-metė.

Motina Sophie džiaugėsi, kad sūnui pavyko įgyvendinti sumanymą, nors paskutiniame etape jį lydėjo nepalankios srovės ir vėjas. „Tomas yra užsispyręs, ambicingas ir atkaklus“, – sakė mama.

Pranešęs, kad po kelionės pirmiausia nori suvalgyti mėsainį, o paskui pamiegoti, paauglys užsiminė apie kitą savo tikslą – plaukti aplink pasaulį. Galbūt po 10 metų.

Tačiau Prancūzijos pareigūnai nebuvo patenkinti šiuo berniuko žygiu. Jie teigė, jog nedavė leidimo plaukti mokomąja burvalte. „Optimist“ yra tinkama plaukioti ne toliau kaip 300 metrų nuo kranto, – aiškino policija. – Negalima šia burvalte leistis į atvirą jūrą. Tai draudžiama.“