Mirė aktorius Simonas Barnesas – “Tinkis Vinkis“
Mi­rė bri­tų ak­to­rius Si­mo­nas Shel­to­nas Bar­ne­sas, ku­ris te­le­vi­zi­jos se­ria­le vai­kams „Te­le­ta­biai“ (Te­le­tub­bies) vai­di­no Tin­kį Vin­kį. Jam bu­vo 52 me­tai.

Liverpulio koronerio biuras ketvirtadienį pranešė, kad tiria S. Barneso mirties priežastis. Aktorius šiame mieste Anglijos šiaurės vakaruose buvo rastas negyvas sausio 17 dieną. Policija pažymi, kad atvejis neatrodo įtartinas ir kad dabar koroneris nustatinėja tikslą mirties priežastį.

S. Barnesas vieną iš keturių spalvingų teletabių vaidino nuo 1998 iki 2001 metų. „Teletabiai“ tapo tokiu pasauliniu hitu, kad S. Barnesas kartą juos pavadino vaikų televizijos „bitlais“.

1999 metais serialas netikėtai sukėlė kontroversiją, kai evangelikų pamokslininko Jerry Falwello leidžiamas laikraštis parašė, jog Tinkio Vinkio violetinė spalva, trikampė antena ir rankinė rodo jį esantį gėjumi.

Serialą transliavusi BBC televizija tuo metu sakė, kad jai Tinkis Vinkis yra „paprasčiausiai mielas, technologinis mažylis su stebuklinga rankine“.

„Teletabių“ prodiuseriai „Ragdoll Productions“ socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad jiems buvo malonu dirbti su S. Barnesu.