Ministerija nurodo, kaip rengtis moterims
Ta­dži­kis­ta­nas yra mu­sul­mo­nų ša­lis, bet jo vy­riau­sy­bė pa­si­sa­ko prieš to­kius dra­bu­žius kaip hi­dža­bai ir die­gia pa­sau­lie­tiš­kas tra­di­ci­jas. Žmo­nės šai­po­si iš val­džios nu­ro­dy­mų, kaip de­ra ir ne­de­ra reng­tis ta­dži­kų mo­te­riai.

Tadžikistano kultūros ministerija išleido „Rekomendacijų knygą“, kurioje nurodoma, kaip šalies moterys turėtų ir neturėtų rengtis. Joje apstu nuotraukų, kurioms nusifotografavo manekenės, vilkinčios drabužius, tinkamus moterims „nuo septynerių iki septyniasdešimties“.

Į knygą sudėti atskiri skyriai, aiškinantys, kaip moteriai dera vilkėti darbe, per valstybines šventes, vestuves ir net ką rengtis savaitgaliais.

Knygoje taip pat yra skyriai, pasakojantys, ko tadžikų moteriai nedera vilkėti. Patariama nesirengti juodų suknelių, neryšėti musulmoniškų skarų ir apskritai skarų. Tadžikistano vyriausybė vykdo kampaniją prieš islamiškus apdarus, kuriuos vis dar mėgsta dalis gyventojų, nepaisydami, kad prezidentas Emomali Rahmonas tokius drabužius smerkia.

Tačiau tadžikų moteriai netinka ir vakarietiško tipo drabužiai bei per trumpi sijonėliai, ji turi vengti gilių iškirpčių ar atviros nugaros. Viešose vietose siūloma nesirodyti su šlepečių tipo apavu, aptemptomis kelnėmis. Patariama nevilkėti sintetinių drabužių, nes jie kenkia sveikatai.

Dauguma buvusio sovietinio Tadžikistano gyventojų yra musulmonai, bet šalies vyriausybė diegia pasaulietišką kultūrą, kuri derėtų ir su tradicijomis.

Socialiniuose tinkluose reakcija į šią knygą nebuvo itin teigiama. Nors vartotojos gyrė joje pateiktus nacionalinius modelius kaip gražius, tačiau skundėsi dėl jų brangumo. „Tegul drabužius mums nuperka Kultūros ministerijos pareigūnai“, – parašė viena.

Kitas vartotojas apkaltino vyriausybę mėginant paversti Tadžikistaną antra Šiaurės Korėja. „Kultūros ministerija turėtų rūpintis kitais klausimais, o ne brukti mums visokias nesąmones“, – piktinosi jis.

Tretiems užkliuvo aptemptų drabužių, kurie „pabrėžia kai kurias kūno dalis“, draudimas. „Kurią kūno dalį? Jų smegenyse?“ – klausė dar vienas vartotojas.