Miesto meras prašo atsiprašyti už dainą
Ko­lum­bi­jos Me­de­li­no mies­to me­ras iš dvie­jų Puer­to Ri­ko dai­ni­nin­kų par­ei­ka­la­vo at­sip­ra­šy­mo už jų nau­jau­sią hi­tą, ku­ria­me dai­nuo­ja­ma apie liūd­nai pa­gar­sė­ju­sią mies­te­lio pra­ei­tį, kai jį kon­tro­lia­vo nar­ko­ti­kų ba­ro­nas Pa­blo Es­co­ba­ras.

Federico Gutiérrezas apkaltino Victorą Manuelle ir Farruko, narkotikų ir P. Escobaro aukštinimu.

Salsos muzika skambanti daina „Amarte Duro“ publikai buvo pristatytą praeitą mėnesį.

Pasak mero, tokiomis dainomis ignoruojama apie 20 tūkst. P. Escobaro eros aukų.

Savo „karjeros“ viršūnėje P. Escobaro kartelis buvo atsakingas už maždaug 80 proc. į Jungtines Valstijas gabento kokaino.

Narkotikų baronas buvo nužudytas per susišaudymą su policiją Medelino mieste 1993 metais.

Viešame laiške F. Gutiérrezas teigė, kad dainininkai elgiasi neatsakingai. Pasak jo, daug vaikų, dėl tokių serialų kaip „Netflix“ drama „Narkotikų prekeiviai“ bei dainų, kurios aukština P. Escobarą, vis dar svajoja užaugę tapti narkotikų baronais.

„Nenuvertinkite įtakos, kurią jie turi jaunesnėms kartoms“, – rašė meras, pridurdamas, kad dainininkai „nejaučia jokios pagarbos mūsų skausmui. Miestas stengiasi judėti į priekį, ir mažiausia, ką jie galėtų padaryti, tai parodyti pagarbą.“

Dainoje „Amarte Duro“ dainuojama: „Kur pažvelgiu/ten paleidžiu kulką ir niekada neprašaunu“ ir „Ką tau jaučiu yra lyg Medelino kokainas/Aš nesu Pablo, bet tu supranti, apie ką aš kalbu.“

Meras taip pat dainą kritikavo už tai, kad ji neva aukština prievartą prieš moteris. Jis pareikalavo, kad muzikantai atsiprašytų tiek Medelino, tiek ir moterų.

Savo tviterio paskyroje paskelbtame laiškė V. Manuelle teigė nenorėjęs ko nors įžeisti. „Nesugebėčiau nei vieno įžeisti tyčiomis, juo labiau Medelino – miesto, kuris per visą mano karjerą parodė man tiek daug meilės“, – rašė dainininkas.

Kiek anksčiau jis taip pat neigė skatinantis prievartą prieš moteris. Kritiką dainininkas užsitraukė dėl tokių dainos žodžių kaip „Mylėsiu tave taip smarkiai kaip Chrisas Rihanną“. JAV dainininkas Chrisas Brownas yra ne sykį sumušęs savo buvusią merginą Rihanną.

Nuo praeito amžiaus 10 dešimtmečio Medelino merai deda visas pastangas, kad sunaikintų narkotikų kartelius ir jų sukarintas grupuotes. Jiems pavyko smarkiai sumažinti smurto lygį, tačiau mieste vis dar veikia nedidelės narkotikų prekeivių grupuotės.