Meškėnas įkopė į daugiaaukštį
Ame­ri­ka leng­viau at­sik­vė­pė, kai pa­si­šiau­šęs ru­das meš­kė­nas tre­čia­die­nį bu­vo su­čiup­tas svei­kas ir gy­vas po pa­vo­jin­go ko­pi­mo į dau­giaaukš­tį pa­sta­tą šiau­ri­nė­je Mi­ne­so­tos vals­ti­jo­je.

Tūkstančiai socialinio tinklo „Twitter“ vartotojų stebėjo, kaip meškėnas lėtai ropščiasi pastatu „UBS Plaza“ Minesotos mieste Sent Pole. Minesotos visuomeninio radijo reporteriai ir daugiaaukštyje dirbantys žmonės nuolat skelbė nuotraukas ir atnaujintą informaciją apie žvėrelį, pramintą #mprraccoon, kai šis kaip tikras žmogus-voras aukštas po aukšto ropojo į viršų. Įtempto siužeto žygį, kuris prasidėjo gyvūnui tikriausiai išsigandus statybininkų apačioje, vietos televizijos stotis tiesiogiai transliavo internetu.

Pritūpęs ant "UBS Plaza" pastato palangės.

Holivudo režisierius Jamesas Gunnas pasiūlė labdarai paaukoti tūkstantį dolerių (850 eurų) meškėną išgelbėjusio žmogaus vardu. „Negaliu to ištverti, – tviteryje rašė J. Gunnas, dviejų „Galaktikos sergėtojų“ („Guardians of the Galaxy“) filmų režisierius. – Vargšas vaikinas.“ Beje, „Galaktikos sergėtojų“ filmuose meškėnas Raketa – akiplėšiškas, pramuštgalviškas veikėjas.

Baisi kelionė baigta.

Pagarsėjęs Minesotos meškėnas kelis kartus buvo sustojęs ant siaurų atbrailų atsikvėpti, net snūstelėjo, bet paskui atkakliai kopė toliau. Gerokai po vidurnakčio, kai dauguma amerikiečių jau miegojo, jis pasiekė dangoraižio stogą ir pateko į spąstus, kuriuos buvo pastatę laukinių gyvūnų kontrolės pareigūnai. Rytą pastato administratoriai tviteryje paskelbė meškėno narve nuotrauką.

„Pasistiprinęs skaniu sultingu kačių maistu #mprraccoon buvo sugautas. Jį paims laukinių gyvūnų kontrolės pareigūnai. Sudie, drauguži!“ – parašė jie. Laukinių gyvūnų kontrolės tarnyba vėliau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip meškėnas išlenda iš narvo ir sprunka į Sent Polo priemiesčio miškelį.