Melania Trump veržiasi iš vyro šešėlio
Me­la­nia Trump iki šiol, re­gis, mie­liau lik­da­vo an­tra­me pla­ne, bet pir­ma­die­nį trum­pam at­si­dū­rė dė­me­sio cen­tre ir pri­sta­tė sa­vo, kaip pir­mo­sios po­nios, veik­los pri­ori­te­tą – vi­suo­me­nės in­for­ma­vi­mo kam­pa­ni­ją, ku­ria sie­kia­ma pa­dė­ti vai­kams.

Jos pirmtakė Laura Bush siekė sumažinti amerikiečių neraštingumą, o Michelle Obama propagavo sveiką mitybą ir kovą su nutukimu. Dabar prezidento D. Trumpo žmona irgi pasirinko veiklos sritį. Jos kampanijos šūkis – „Būk geriausias“.

Per kruopščiai surežisuotą ceremoniją Baltųjų rūmų rožyne 48 metų slovėnė, buvusi manekenė, perspėjo dėl būdų, kuriais socialinė žiniasklaida „per dažnai“ gali būti naudojama prieš vaikus. „Mūsų, kaip suaugusiųjų, atsakomybė – šviesti juos ir priminti, kad reikšdami savo nuomonę žodžiu ar internete jie privalo išmintingai pasirinkti žodžius, kalbėti pagarbiai ir užjaučiamai, – sakė pirmoji ponia. – Kai vaikai anksti išmoksta pozityvaus elgesio internete, socialinė žiniasklaida gali būti naudojama produktyviai ir prisidėti prie teigiamų pokyčių.“

JAV prezidentas, garsėjantis šaipymusi iš savo oponentų socialiniame tinkle „Twitter“, sėdėjo pirmoje eilėje, priešais kelias dešimtis ta proga į Baltuosius rūmus pakviestų vaikų.

„Kaip motina ir pirmoji ponia nerimauju, kad sparčiame ir labai susaistytame dabartiniame pasaulyje vaikai gali būti mažiau pasirengę reikšti ar valdyti savo emocijas, jie dažnai griebiasi destruktyvaus ar priklausomybe tampančio elgesio formų“, – kalbėjo M. Trump.

Renginys parodė, kad M. Trump pamažu perpranta pirmosios ponios vaidmenį ir su juo susigyvena. D. Trumpo, kuris prieš metus ir tris mėnesius tapo prezidentu, sutuoktinės populiarumas didėja.

Kaip rodo pirmadienį paskelbti televizijos CNN ir rinkos tyrimų kompanijos SSRS apklausos rezultatai, 57 proc. amerikiečių teigiamai vertina pirmąją ponią. Tai didelis šuolis nuo sausio mėnesio, kai parama jai siekė 47 procentus.

Šalyje, kurioje vis didėja politinis skilimas, demokratų rinkėjų palankumas Melaniai dar įspūdingesnis – šoktelėjo 15 procentinių punktų. Šiuo metu demokratų rinkėjų, teigiamai ir neigiamai vertinančių M. Trump, stovyklos yra apylygės.

Vis dėlto Melaniai pritariama mažiau negu M. Obamai tuo pačiu Baracko Obamos kadencijos laikotarpiu.